Kurs Power Platform | #04 Nawigacja

Data publikacji: 07.04.2021
Kurs Power Platform. Nawigacja

Nawet najlepszy ekran startowy, to tylko początek drogi. Jego główną rolą jest poprowadzenie użytkownika do kolejnych ekranów. To z kolei wymagana opanowania sztuki nawigacji. Na szczęście nie jest to skomplikowane. Zresztą przekonaj się sam.

Sprawa jest prosta. Klikasz na wybraną kontrolkę i przechodzisz do wskazanego ekranu. W tym zdaniu ważne są dwa wyrazy. Po pierwsze – „klikasz”. Praktycznie każda kontrolka posiada właściwość OnSelect, która jest wywoływana w momencie kliknięcia. Niektóre kontrolki nadają się do tego lepiej, inne gorzej. W większości przypadków przycisk albo ikona są naturalnymi kandydatami na elementy nawigacyjne. 

Po drugie – „przechodzisz”. Przechodzenie do ekranu jest realizowane przez funkcję Navigate. Wymaga ona podania nazwy ekranu i ewentualnego efektu przejścia. Te drugie to typowe „gadżety”, ale trzeba im przyznać, że zachowują się całkiem efektownie. Zerknij koniecznie na przykłady, które znajdziesz w dokumentacji.

Obraz wart tysiąca słów, dlatego zapraszam do obejrzenia krótkiego demo ⤵

Wiedząc już jak działa nawigacja, nic nie stoi na przeszkodzie, aby budować kolejne ekrany. W kolejnym odcinku zajmiemy się kluczową kontrolką w Power Apps – Galerią.

Dzięki i do następnego razu!

PS Pytania zostawiaj w komentarzach – chętnie pomogę.

 1. Źródła danych
 2. Przewodnik po Power Apps
 3. Ekran startowy
 4. Nawigacja
 5. Galeria – podstawy
 6. Galeria – formatowanie
 7. Formularze – podstawy
 8. Formularze – formatowanie
 9. Udostępnianie aplikacji
 10. Power Automate. Wyzwalacze
 11. Power Automate. Komunikacja
 12. Power Automate. Zatwierdzanie