Poznaj Akademię Aplikacji i jej trenerów

 

Z badań Komisji Europejskiej wynika, że w 2020 roku na rynku pracy będzie ok. 600 tysięcy wakatów dla programistów.

Naszym celem jest promowanie wiedzy na temat platform Low-Code, która pozwoli Ci tworzyć aplikacje bez konieczności użycia skomplikowanych narzędzi developerskich.  Zobacz czego nauczamy:

Michał Guzowski

Technologie Microsoft nie mają przede mną tajemnic. A to dlatego, że korzystam z nich nie tylko w pracy, ale i prywatnie. Jestem praktykiem z krwi i kości, który nie opowiada o rzeczach, z których nie korzystał. Technologią Microsoft zajmuję się profesjonalnie od ponad 6 lat i w tym czasie zdobyłem wiele certyfikatów (w tym Microsoft Certified Solution Expert: Productivity). Należę również do społeczności PowerAddicts, gdzie nie tylko zgłębiamy tajniki PowerApps, Flow, CDS i innych komponentów PowerPlatform, ale również dzielimy się zdobytą wiedzą i propagujemy ją wśród innych społeczności.

Łukasz Falaciński

Jestem trenerem i konsultantem zajmującym się zawodowo technologiami firmy Microsoft. Od 2006 roku posiadam tytuł Microsoft Certified Trainer. Przez ten czas zdobyłem także niezliczoną ilość różnego rodzaju produktowych certyfikatów i tytułów. Od 2009 roku współtworzę firmę Infowave, która powstała, aby doświadczenie i wiedzę wykorzystać w praktyce. Pomagam naszym Klientom planować, wdrażać i utrzymywać rozwiązania szerokorozumianej pracy grupowej (SharePointOffice365, PowerPlatformAzure). Prywatnie jestem mężem cudownej żony i ojcem trójki wspaniałych dzieciaków.

Dawid Ziółkowski

Jestem pasjonatem tworzenia procesów biznesowych oraz ich usprawniania. Od blisko 5 lat pomagałem wielu firmą przenieść ich papierowe procesy do wersji cyfrowej. Na przestrzeniu tego czasu pracowałem z takimi narzędziami jak SharePoint Workflows 2010 oraz 2013, K2 BlackPearl oraz K2 Cloud, Nintex a w ostatnim czasie również i Power Automate. W momencie, w którym poznałem Power Automate oraz Power Platform wiedziałem, że to jest to co chcę robić i postanowilem aktywnie propagować wiedzę o tej platformie.

Office 365

Specjalizujemy się w platformie Microsoft Office 365. To najpopularniejsze rozwiązanie na rynku. Aktualnie obsługuje prawie 200 milionów użytkowników w skali miesiąca.

Power Apps

To system, który pozwoli Ci tworzyć aplikacje. Proste i  niesamowicie potężne narzędzie.  Serce Power Platform.  Zdecydowanie trzeba je znać.

Flow

Platforma do zarządzania procesami biznesowymi. Dzięki niej zaprojektujesz i stworzysz procesy wspomagające Twoje aplikacje. Integruje ze sobą różne systemy wewnątrz Office 365 oraz zewnętrzne platformy.

Najlepsze praktyki

Narzędzia to nie wszystko. Pokażemy Ci, jak zaplanować swoją aplikację, jakie rozwiązania stosować oraz jak uniknąć typowych błędów. Wszystko po to, aby Twoje aplikacje były jeszcze lepsze.

FAQ

Dlaczego warto znać PowerApps i Flow?

Po pierwsze, jest to najpopularniejsze narzędzie tego typu na rynku, które w krótkim czasie może rozwiązać wiele problemów biznesowych. Po drugie, znajomość tych rozwiązań zwiększa Twoją wartość na rynku pracy. Po trzecie, tworzenie aplikacji i kreatywne rozwiązywanie problemów przy ich udziale daje niesamowitą frajdę i satysfakcję.

Czy narzędzia PowerPlatform współpracują wyłączenie z innymi produktami Microsoft?

PowerApps i Flow współpracują doskonale z innymi produktami z rodziny Office 365, ale nie są do nich ograniczone. Nawet jeśli w setkach gotowych konektorów nie  znajdziesz tego dedykowanego dla Twojej aplikacji, zawsze można takowy stworzyć.

Czy PowerApps wymaga poznania konkretnego języka programowania?

Nie! Jeśli potrafisz tworzyć formuły w Excel, to spokojnie poradzisz sobie z funkcjami w PowerApps. To na prawdę proste.

Czy muszę znać się na bazach danych pracując w PowerApps?

Nie. Zarówno PowerApps, jak i Flow, korzystają z tzw. konektorów. Dzięki temu nie muszą posiadać swojej bazy danych. Możesz je podłączyć do dowolnego źródła (jest ich obecnie ponad 250) niezależnie, czy jest to plik Excela, arkusz Google Docs, baza SQL czy lista SharePoint.

Jak najszybciej nauczyć się PowerApps i Flow?

Jest tylko jeden sposób – praktyka. Oczywiście teoria jest ważna, ale na koniec dnia aplikację trzeba po prostu zrobić. 

Jaki jest najczęstszy błąd popełniany przez nowych użytkowników PowerApps i Flow?

Odpowiedź jest prosta – brak podstawowej wiedzy na temat możliwości i ograniczeń narzędzi. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć ten projekt. Chcemy przede wszystkim dzielić się wiedzą na temat podstawowych i najważniejszych funkcji tych rozwiązań. Nie zabraknie też miejsca na tematy bardziej zaawansowane.

Nasze publikacje

Darmowy kurs PowerApps i Flow

Poznaj podstawy PowerApps i Flow. Seria krókich artykułów i filmów prezentujących w praktyce mozliwości tych narzędzi.

Autor: Łukasz Falaciński

 

Delegacja w PowerApps. Deep Dive

Przeczytaj czym jest i jak działa delegacja w PowerApps. To jeden ze słabiej rozumianych i zarazem kluczowych mechanizmów całej platformy. Rozwiąż zagadkę limitu 500 elementów pobieranych ze źródła

Autor: Michał Guzowski 

 

W jakich sytuacjach powinieneś sięgnąć po PowerApps i Flow?

Dowiedz się w jakich sytuacjach przydadzą Ci się komponenty PowerPlatform. Sprawdź jak korzystali z nich inni klienci, dowiedz się dla kogo dedykowane są te platformy i jaki cel przyświeca tzw. platformom Low-Code.

Autor: Michał Guzowski 

Darmowy kurs SharePoint

Naucz się wykorzystywać pełnię możliwości najpopularniejszej platformy do pracy grupowej. Każda lekcja składa się z artykułu i towarzyszącemu mu nagraniu.

Autor: Łukasz Falaciński