Newsletter 9 grudnia 2021

Data publikacji: 10.12.2021

Newsletter 9 grudnia 2021
ten o niegdysiejszych śniegach

Gdy piszemy ten wstęp za oknem pada śnieg. Miło jakoś nam się zrobiło. W trosce o odpowiednią atmosferę podczas czytania dzisiejszego newslettera załączamy do poniższych wiadomości zapach cynamonu i pierników – miłej lektury! 

Warto przeczytać

Kilka ciekawych informacji, które wpadły nam w ręce w ostatnim czasie: 

[Power Apps] Idealna historia na Święta. I do tego o Power App ???? Warto przeczytać: 14 year-old boy digitally transforms a child daycare facility through Microsoft Power Apps | Microsoft Power Apps 

[OneDrive] Jeszcze nie Photoshop, ale od czegoś zacząć trzeba 🙂 Edycja plików graficznych bezpośrednio w OneDrive: Now it’s easier than ever to edit photos in OneDrive – Microsoft Tech Community 

[SharePoint] Reguły i integracja z Power BI, które wcześniej działały tylko z listami, będą obsługiwać także biblioteki dokumentów. Przyda się na pewno! 

[Teams] Kolejna drobna, ale przydatna zmiana w konferencjach wideo. Wkrótce będziemy mieli możliwość przypinania obrazu ze swojej kamery. 

[SharePoint] Nawigacja pomiędzy bibliotekami dokumentów wkrótce stanie się wygodniejsza. Patrz: 

[SharePoint] Bardzo fajny przykład dostosowania biblioteki dokumentów. Zobacz jak zbudować video portal. Dużo przykładów i gotowych skryptów JSON. Nic tylko brać i wdrażać: 

Creating a video portal in SharePoint with JSON formatted document library – Microsoft Tech Community 

[Power Apps] Cotygodniowa dawka Power Apps’owej wiedzy od Matthew Devaney’a. Tym razem Patch i budowanie własnych formularzy. Lektura obowiązkowa dla wszystkich zaczynających przygodę z budowaniem aplikacji: Everything You Need To Know About Power Apps Patch Forms (matthewdevaney.com) 

Podcast

S02E011:Ten o edukacji feat. Tomasz Siemek

W tym odcinku rozmawiamy sentymentalnie, ponieważ z Tomkiem znamy się od kilkunastu lat. Mówimy o edukacji, o byciu trenerem, o tym jak uczyć innych i samego siebie. Skaczemy z tematu na temat, bo taki był tego dnia nastrój. W tym miejscu musimy zaznaczyć, że Tomka doświadczenie może równać się tylko jego prezencji, czego być może na nagraniu nie widać, ale sprawne ucho wyłapie tę nienachalną elegancję, którą Tomek wnosi do pomieszczenia.

Gdzie można nas posłuchać ????
Anchor: https://anchor.fm/draft-rozmowy