Newsletter 6 stycznia 2022

Data publikacji: 07.01.2022

Newsletter 6 stycznia 2022
ten o trzech królach

Niektórzy mawiają, że król jest tylko jeden. Naszym zdaniem jest trzech: Power Apps, Automate oraz BI. Nie zamierzamy się spierać, chcemy tylko przypomnieć, że mamy rok 2022, a jutro jest Dzień Dziwaka. Miłej lektury! 

Warto przeczytać

Kilka ciekawych informacji, które wpadły nam w ręce w ostatnim czasie:

[Teams] Podsumowanie nowości z grudnia. Naszą uwagę szczególnie przykuwa funkcja pokazująca kolejność podnoszonych łapek na konferencji. Na pewno przyda się na szkoleniach! Całe zestawienie znajdziesz tutaj:https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/what-s-new-in-microsoft-teams-december-2021

[Outlook] Nowa ikonka grup w Outlook. Nic więcej dodać się nie da: 

[Teams] Idealna funkcja na zbliżający się karnawał. Teams automatycznie rozpozna grającą w tle muzykę i pozwoli prowadzącemu zdecydować, czy ma być wyciszona, czy też nie. Gdybyśmy byli nauczycielami muzyki w czasach pracy zdalnej, to ucieszylibyśmy się bardzo (Harmonogram działania dla platformy Microsoft 365 | Microsoft 365): 

[Power Apps] Wyświetlanie plików z bibliotek dokumentów w SharePoint. Niby proste, a jednak nie oczywiste. W tym artykule opisano to krok, po kroku. Zdecydowanie warto przeczytać. Szczególnie ciekawe jest rozwiązanie problemu z delegacją: Power Apps View Files, Folders & Subfolders In A Document Library (matthewdevaney.com) 

[SharePoint] Podsumowanie nowości z grudnia w świecie Intranetów. Polecamy uwadze nowy interfejs dla kolumn Lookup. Niestety sam mechanizm nie zmienił się co do założeń, ale wygląda teraz zdecydowanie lepiej. Wszystkie nowości (także w formie Podcastu) znajdziesz tutaj: SharePoint Roadmap Pitstop: December 2021 (microsoft.com) 

Podcast

S02E015: Ten z NeXorem

Warto rozmawiać, jak mawiał klasyk. W tym odcinku zdania są podzielone, a jednak łączą. A zdania są o różnych doświadczeniach z technologią, o tym jak z nią żyć i co zmienia w naszym życiu. Gościem specjalnym jest NeXor! I zapowiada się, że jeszcze z nim porozmawiamy – stay tuned!
Gdzie można nas posłuchać ????
Anchor: HTTPS://ANCHOR.FM/DRAFT-ROZMOWY