Newsletter 6 kwietnia 2023 – Ten o znaczkach

Data publikacji: 06.04.2023

W dniu, gdy obchodzimy Dzień Filatelisty, mamy dla Was zupełnie inne kolekcjonerskie perełki w wersji cyfrową! Oto newsletter z nowościami, które zainspirują Was do eksperymentowania z codziennymi narzędziami.

W dzisiejszym odcinku:▶️ Nowe kontrolki w Power Apps – dla aplikacji, które są jak limitowane wydanie znaczków (no prawie 😉)!
▶️SharePoint ułatwia tworzenie stron, list, bibliotek i aktualności – jak znalezienie rzadkiego znaczka w starym albumie.
▶️ Zwiększone bezpieczeństwo w połączeniach Power Apps z SQL – bo ochrona wartościowych kolekcji to podstawa! 🛡️
▶️ Microsoft Teams wraca z trybem Speaker Mode – tak, jak filatelistyka, porządkuje chaos codziennych spotkań. 💎

Włączcie lupę i zanurzmy się w świat innowacji! Świętujmy Dzień Filatelisty w cyfrowym stylu! Miłej lektury! 🎉

Warto przeczytać. Polecenia Łukasza F.

[📱 Power Apps 📱] Nowoczesne, szybkie, zgodne ze standardami. Nowe kontrolki w Power Apps już są i czekają na pierwsze testy.

Ja już swoje przeprowadziłem. Wyniki jak najbardziej pozytywne. Pozostaje tylko czekać na kolejne kontrolki, bo zestaw na razie jest skromny choć efekty można osiągnąć ciekawe:

I jeszcze demo w wersji wideo:

Mój faworyt to kontrolka timeline. O niej i pozostałych można przeczytać więcej tutaj: Modern controls coming to canvas apps | Microsoft Power Apps

[📱 Power Apps 📱] Jeśli korzystasz z konektora SQL w swoich aplikacjach Power Apps, to polecam lekturę tego artykułu: Enhanced security for implicitly shared connections in Power Apps | Microsoft Power Apps

[🌍 SharePoint 🌍] Tworzenie stron, list, biblioteki i aktualności będzie wkrótce jeszcze łatwiejsze. Opcje tworzenia tych elementów trafią bowiem do paska aplikacyjnego (ten wąski pasek po lewej widoczny w całym SharePoint). Dobra zmiana.

[💻 Teams 💻] Speaker Mode, to nowy tryb w Teams, który automatycznie pokazuje w głównym oknie aktualnie mówiącą osobę. Będzie wdrożony do połowy kwietnia, choć ciężko go nazwać nową funkcją. Pamiętam go jeszcze z czasów Office Communication Server (czytaj: dawno, dawno temu). Nie zmienia to faktu, że funkcja na pewno będzie przydatna.

[🔐Azure AD 🔐] O podstawach, szczególnie w kwestiach bezpieczeństwa, warto regularnie przypominać. Szczególnie, że zasady nie są trudne. Bardzo polecam artykuł z krótką checklistą dotyczącą tych zagadnień w Azure AD: Quick Wins to Strengthen Your Azure AD Security – Microsoft Community Hub

[🌍 SharePoint 🌍] Na koniec mam dla Ciebie podsumowanie nowości ze świata SharePoint Online. Marzec zdominowany był co prawda przez inne technologie, ale i w świecie witryn i list trochę się działo: The Intrazone Microsoft SharePoint Roadmap Pitstop March 2023