Newsletter 6 czerwca 2024 – Ten o Fakapach

Data publikacji: 06.06.2024

Ostatnie dni są u nas pełne fakapów. Do trzech razy sztuka i udało nam się nagrać o tym najnowsze Draft Rozmowy, choć bez fakapów w nich się nie obyło 🙈 Zając już ma gorące lato w Egipcie, nas w Polsce pogoda nie rozpieszcza. Następny Draft dopiero za dwa tygodnie. Fakapów ciąg dalszy? Zobaczymy, sprawdźcie, czy coś Microsoft naprawił (albo zepsuł, wszystko zależy od punktu siedzenia 😉). Miłej lektury ⬇️

Łukasz F. poleca w tym tygodniu…

[📦 Power Platform 📦]  Cisza po burzy…tak można opisać sytuację w świecie Microsoft w tym tygodniu. Burzą był oczywiście Build 2024. Jeśli jeszcze nie widziałeś/widziałaś co się szykuje w Power Platform w najbliższych miesiącach, to chyba najlepszym podsumowaniem jest to wideo:

Shaping next-gen development: the future of Copilot in Power Platform | BRK211

A już jutro na MS Tech Summit opowiem trochę o tym, co te zmiany według mnie znaczą w długiej perspektywie.

[📱 Power Apps 📱] Tradycyjna (na szczęście!) aktualizacja nowych kontrolek w Canvas Apps. Najbardziej mnie cieszą przyciski z ikonami 😊. Jest też zapowiedź kolejnych aktualizacji, w których kluczowy wydaje się Command Bar:

May 2024 updates for modern controls and theming

A dopiero co zapowiadana funkcja Code View jest już dostępna w wersji Preview: Introducing Code View in Power Apps Studio (Public Preview)

[▶️ Power Automate ▶️]  Kolejny odcinek serii Matthew poświęconej procesowi zatwierdzania. Tym razem na tapet wjechał temat anulowania procesu. Polecam: Cancel An Approval In Power Automate

[💻 Teams 💻] Drobna zmiana czeka nas w Teams. Będziemy mogli poprosić o powiadomienie, gdy zadana osoba będzie dostępna:

Zmiana powinna być wprowadzona w ciągu 3-4 tygodni.

[🌍 SharePoint 🌍] Poważna aktualizacja strony domowej SharePoint Online. Obraz wart tysiąca słów więc wrzucam grafiki:

Warta uwagi jest też lista nowości w SharePoint z ostatniego miesiąca: SharePoint Roadmap Pitstop: May 2024

[🧠 Copilot 🧠] Copilot Studio to na pewno główny bohater ostatnich tygodni. Na fali tego rozgłosu postanowiłem stworzyć Copilota rozumiejącego dane przechowywane w jednej z bibliotek SharePoint Online. Sporo przy tym zabawy wbrew temu co pokazuje większość prezentacji. Jeśli chcesz spróbować samodzielnie, to polecam obejrzenie tego wideo – najlepiej (nie znaczy niestety, ze idealnie) pokazuje cały proces krok po kroku

Creating custom copilot with Copilot Studio based on your files in SharePoint

📅 Wydarzenia

[…]

🎧 Podcast

[Draft Rozmowy] S04E26 Ten o fakapach w IT

Kto z nas niczego, nigdy nie spier… niech pierwszy rzuci papierami. Michael Jordan powiedział, że nie trafił w swojej karierze kilkuset ważnych rzutów. My może tyle projektów nie schrzaniliśmy, ale kilka fakapów mamy za sobą i chętnie o nich opowiemy. Wiemy, że temat Wam się spodoba – przecież każdy uwielbia słuchać o cudzych porażkach. A przy okazji może się czegoś wspólnie na naszych błędach nauczymy.

Wszystkie nagrania możesz obejrzeć na YouTubie.

Niezmiennie zachęcamy do udziału w spotkaniach na żywo, które będą dostępne na kanale YouTube Akademii, oraz jej stronach na Facebook oraz LinkedIn.