Newsletter 4.02.2021

Data publikacji: 11.02.2021

Newsletter 4 lutego 2021
ten o kursie Office 365

Już jutro webinar, na którym rozprawimy się z kolejną porcją nowości w Office 365. Otworzymy nim też kolejną edycją kursu Office 365 Ninja. Jak zwykle, będą niespodzianki dla uczestników, więc warto dołączyć. Zacznijmy jednak od przeglądu najciekawszych wiadomości.

Warto przeczytać

Kilka ciekawych informacji, które wpadły nam w ręce w ostatnim czasie:

[Power Platform] Na ostatnich spotkaniach Live dla kursantów Power Apps Ninja, kilka osób zgłosiło chęć posłuchania o konkretnych i realnych scenariuszach i wdrożeniach Power Platform. Najwyraźniej Microsoft nas podsłuchuje (to żart oczywiście ????), bo pojawił się bardzo ciekawy artykuł przedstawiający takie case study. ADH Clinic adopts Microsoft Power Platform; a small business survival story | Microsoft Power Apps

[Teams] Styczeń za nami, więc najwyższy czas na podsumowanie nowości w Microsoft Teams. Jak zwykle lista jest długa. Znajdziecie ją tutaj: What’s New in Microsoft Teams | January 2021 | Monthly Updates Naszą ulubioną są chyba Approvals i kalendarze kanałów (psst…będziemy je pokazywać na webinarze).

[Power Automate] Odczytywanie konkretnych danych z treści maila nie jest prostym zadaniem. Na szczęście nie jest też zadaniem niemożliwym. W tym artykule znajdziesz prosty przykład, który pozwoli Ci zmierzyć się z tym zadaniem: Parsing Email Text in Power Automate – Power Platform Community (microsoft.com)

[Dataverse] Milestones. Nowa aplikacja Dataverse, którą znajdziesz w Teams. Fajny pomysł całkiem zgrabna implementacja. Dodasz ją używając przycisku „+” w kanale zespołu.

[SharePoint] Reguły w Microsoft List już są! Prosta funkcja, która pozwoli wysłać powiadomienia mailowe w bardziej kontrolowany sposób niż zwykłe alerty. Na naszym blogu pojawił się krótki artykuł i screencast prezentujący tę funkcję:

Kalendarze i reguły w Lists – Akademia Aplikacji 

[Power Apps] Mapy w Power Apps. W 10 minut: 10 Minutes To Learn Power Apps Maps – Matthew Devaney

[Power Platform] Na ostatnim spotkaniu Power Apps Ninja wspominaliśmy o planach rozwoju całej platformy. Dobrzy ludzie z Microsoft spisali to i opublikowali to w formie artykułu (jest niewielka szansa, że specjalnie dla nas ????). Microsoft Power Platform 2021 release wave 1 plan overview | Microsoft Docs Warto przejrzeć!

[Teams] Widoki together (razem) i galerii będą działać w Teams także w wersji przeglądarkowej! 

[Power Platform] Procesowanie dokumentów na dużą skalę z Power Platform? Przecież to nie może się udać! Czyżby? Zerknij na to rozwiązanie: Automate document processing with Power Automate | Power Automate Blog (microsoft.com)

[Teams] To jedno z częściej pojawiających się pytań na naszych webinarach. „Dlaczego ja nie mam jeszcze tej funkcji, którą pokazujecie”. W końcu mamy dobry link, do którego można odsyłać takie osoby: Why do I not see a feature but my colleague does? – Release Processes Microsoft Teams

Zaproszenie na webinar i start Ofiice 365 Ninja

Zadanie niejedno ma imię. Nowości w Office 365 cd.
Kiedy: 5 lutego 2021, godzina 11:00
Kto: Marta Czapik
Na tym webinarze zaprezentujemy kolejne nowości w Office 365. Tym razem skupimy się na zadaniach. Pokażemy kilka tricków, które pomogą Ci sprawnie zarządzać swoimi zadaniami. Wydarzenie jest bezpłatne. Zapraszamy!
PS. Webinarem otworzymy dostęp do kolejnej edycji Office 365 Ninja! Warto wpaść, dla uczesników webinara przygotowaliśmy specjalna ofertę!

Z innej beczki

[Od Łukasza F.] Michałowi nie wypada o tym pisać, więc napiszę sam. Bardzo polecam najnowszy odcinek podcastu „Porozmawiajmy o IT„. Gościem Krzysztofa Kempińskiego był właśnie Michał, który opowiadał o rozwiązaniach Low-Code/No-Code. Wyszło zacnie ????

[Od Łukasza F.] Pasja i dążenie do celu za wszelką cenę. Myślałem, że po Last Dance długo nie obejrzę tak dobrego dokumentu. A tu taka niespodzianka. Tiger i historia największego golfisty naszych czasów. Warte zobaczenia, nawet jeśli nie znasz zasad tej gry (ja nie znam ????).

FAQ

Jest w #office365 / #microsoft365 sporo aplikacji, które są notorycznie ignorowane przez użytkowników. Jedną z nich jest Sway (zupełnie niesłusznie). Proste i skuteczne narzędzie do tworzenia ofert, landing pages, nieszablonowych prezentacji czy CV.

A od czego zacząć tworzenie CV? Koledzy twierdzą, że od ???? zdjęcia ????