Newsletter 3 lutego 2022

Data publikacji: 18.02.2022

Newsletter 3 lutego 2022
ten o feeriach

Zima, śnieg, grzaniec, a w tle muzyka Wham! Tak chcielibyśmy żyć, ale praca w redakcji wre, śniegu nie ma za wiele, grzaniec wystygł, a w tle grają calle na Teamsach, dlatego ferie zamieniliśmy na feerie barw nowości, które zebraliśmy dla Was – miłej lektury! 

Warto przeczytać

Kilka ciekawych informacji, które wpadły nam w ręce w ostatnim czasie:

[Teams] Złapmy się na Teams! To zdanie będzie padać teraz częściej. Szykuje się ważna zmiana w sposobie komunikacji. Rozmowy z innymi użytkownikami Teams spoza naszej organizacji staną się łatwiejsze! Warto tylko pamiętać, że niesie to ze sobą pewne ryzyka. Koniecznie przeczytaj ten artykuł: Microsoft Teams users can now chat with any Teams user outside their organization – Microsoft Tech Community 

[Power Automate Desktop] Drobne, ale ważne zmiany w PAD z ostatniego miesiąca: Power Automate for desktop – January 2022 update | Power Automate Blog (microsoft.com) 

 [Teams] Podsumowanie nowości w Teams z ostatniego miesiąca: What’s New in Microsoft Teams | January 2022 – Microsoft Tech Community. Tym razem nie ma dramatycznych zmian, ale nowa funkcja Music Mode wygląda, a właściwie brzmi bardzo fajnie. 

[Forms] Limit maksymalnej liczby rejestrowanych odpowiedzi w ankietach Forms, został właśnie zwiększony z 50 000 na 5 000 000 (pięć milionów). To brzmi dumnie! 

 [Bookings] Jesteśmy fanami tej aplikacji. Korzystamy z niej zarówno na zewnątrz (https://www.akademiaaplikacji.pl/bookings), jak i wewnątrz (do organizowania spotkań). Cieszy nas zatem każda nowa funkcja. Tym razem pojawi się w aplikacji Teams, która pozwala zarządzać kalendarzami. Fajnie: Harmonogram działania dla platformy Microsoft 365 | Microsoft 365 

[Power Platform] Duża rzecz! Jak to zwykle bywa na początku roku, dostaliśmy zestawienie zawartości paczki aktualizacji dla całej platformy (Microsoft Power Platform: 2022 release wave 1 plan). Wdrożenie rozpocznie się na wiosnę, ale już dzisiaj zachęcamy do przejrzenia tego dokumentu: Download the 2022 release wave 1 PDF (microsoft.com). Nas szczególnie cieszą konektory SharePoint dla Power Automate Desktop i edytor filtrów w Cloud Power Automate 

[Stream] Wkrótce pojawi się możliwość komentowania filmów otwieranych bezpośrednio z SharePoint/OneDrive! Zdecydowanie przydatne np. w budowaniu własnej bazy filmów szkoleniowych i VIVA Learning. PS. Czy wiesz o tej możliwości?  

[Teams] W końcu! Możliwość przypinania wątków w oknach czatu zespołów! Na pewno się przyda. PS. Jeśli nie widzisz tej opcji, to poczekaj. Wdrożenie ma się zakończyć w lutym. 

Podcast

S02E019: Ten o Ejżur feat. Paweł Potasiński

Nadal jesteśmy zwolennikami zasady, że jeśli zapraszać do rozmowy to tylko mądrzejszych od siebie. Stąd obecność w tym odcinku Pawła Potasińskiego. Rozmawiamy o technologii i jej zmianach w ostatnich kilkunastu latach, bo nasz gość siedzi w temacie dłuuugo (nawet jednego z nas zatrudniał), o community, czyli zakładaniu społeczności i jak zrobić to dobrze. Dostajemy też darmową lekcję języka