Newsletter 28.01.2021

Data publikacji: 04.02.2021

Newsletter 28 stycznia 2021
ten o nowościach w Office 365

Jak co tydzień przesyłamy treści, które udało nam się zgromadzić w ostatnim tygodniu. Przy okazji zapraszamy na webinar, który otworzy kolejną edycję kursu Office 365 Ninja! 

Warto przeczytać

Kilka ciekawych informacji, które wpadły nam w ręce w ostatnim czasie:

Annoncing the General Availability of Geospatial Features in Power Apps | Microsoft Power Apps Power Apps i dane geolokalizacyjne. Mówiąc po ludzku: proste zarządzanie danymi teleadresowami i mapy. Funkcja zyskała właśnie status GA (General Availability).

Notifications from Yammer communities are now available in Microsoft Teams – Microsoft Tech Community Yammer ➕ Teams = Moc????

Power Apps Loading Spinners, Saving Spinners and Progress Bars (matthewdevaney.com)
Loading spinners i paski postępu. To bardzo przydatny dodatek do każdej aplikacji Power Apps. Jak działają? Skąd je wziąć? Jak skonfigurować? Tu znajdziesz wszystkie najważniejsze odpowiedzi.

The Original RapidStartCRM | RapidStartCRM Jeśli szukasz prostego rozwiązania CRM, to polecamy zainteresować się tym rozwiązaniem. Oparte o Dataverse, Teams i co najważniejsze darmowy.

Account address capture & mapping with Power Apps – Jukka NiiranenKontrolka mapy i dodawanie adresów w aplikacjach Power Apps rozłożone na części pierwsze.

ZAPOWIEDŹ. W Teams zmieni się wkrótce menu udostępniania treści podczas spotkania. Wyglądać będzie tak ⤵

Office App launcher – we can use it in model-driven apps, too, though there is a caveat | It Ain’t Boring Czy wiesz, że swoje Power Appki możesz pokazywać w Office 365 Launcher (to menu w lewym górnym rogu witryn Office 365). Tu przykład jak to zrobić (pamiętaj tylko o pewnej bezwładności tego procesu – na pojawienie się zmiany trzeba chwilę poczekać).

Power Apps Offline Mode: A Step-By-Step Tutorial – Matthew Devaney Dla prawdziwych Power Apps Ninja – dostęp offline w aplikacji. Da się? Da się! Świetny artykuł. Jak zwykle u Matthew pełen przykładów i zrzutów ekranu.

Power Apps Camera Control, Add Picture Control, and Optimize Image for Upload
Możliwość zrobienia zdjęcia bezpośrednio z aplikacji Power Apps to jedna z bardziej przydatnych funkcji. Temat wydaje się prosty, ale czy na pewno? Kiedy skorzystać z kontrolki załączników, kiedy z dodawania zdjęcia, a kiedy z dodawania multimediów? Shane Young śpieszy z odpowiedzią.

???? Narzędzie ???? Jakiś czas temu na naszym blogu pojawiła się seria poświęcona Microsoft Lists (Microsoft Lists – poznaj nowego członka rodziny – Akademia Aplikacji). Jedną z fajniejszych funkcji tego narzędzia jest możliwość formatowania kolumn i widoków. Polecamy Ci rozwiązanie, które znakomicie ułatwi pracę z JSON’ami. Jest świetne!

SP Formatter – Chrome Web Store (google.com) Zmiana właściciela aplikacji Power Apps. Prosty Flow wytłumaczony jednym obrazkiem: https://crmtipoftheday.com/1395/take-over-that-power-apps-app-you-dont-own

Breakout rooms w Teams

Dziękujemy za Wasze liczne przybycie na nasz piątowy webinar. Nagranie czeka już na Ciebie na stronie webinara. Przygotowaliśmy też tradycyjny plik z prezentacją i dodatkowymi materiałami. Link do strony: Breakout rooms w Teams i inne nowości 

 Zapowiedź kolejnego webinara

Zadanie niejedno ma imię. Nowości w Office 365 cd.

Kiedy: 5 lutego 2021, godzina 11:00 

Kto: Marta Czapik

Na tym webinarze zaprezentujemy kolejne nowości w Office 365. Tym razem skupimy się na zadaniach. Pokażemy jak działa aplikacja zadań w Teams, zadania z komentarzy w dokumentach Office i funkcja Zatwierdzania w Microsoft Teams.

Pokażemy kilka tricków, które pomogą Ci sprawnie zarządzać swoimi zadaniami. Wydarzenie jest bezpłatne. Zapraszamy!
PS. Tym webinarem otworzymy też dostęp do kolejnej edycji Office 365 Ninja! Warto wpaść, bo będzie parę niespodzianek.

Z innej beczki

[Od Łukasza F.] Jestem wielkim fanem podcastów. Pozwolę sobie wrzucać tu od czasu do czasu moje rekomendacje. Zaczniemy od najlepszego opowiadacza historii jakiego słyszałem.
Call Fussmann i jego Big Questions to niesamowite opowieści i goście. Polecam słuchać od pierwszych odcinków. Zupełnie nietechniczne ????

[Od Michała G.]Płatny, lecz bardzo dobry ebook o UI Design. Eksperci dzielą się ponad 20 letnim doświadczeniem, know-how i najlepszymi praktykami. Sprawdź jeśli interesuje Cię ta tematyka:
https://designingui.com/?ref=producthunt

Dobra komunikacja z klientem stanowi klucz do sukcesu firmy, sprawia, że klient nabiera zaufania do marki i czuje się zaopiekowany. Jak można ją usprawnić? https://michalguzowski.pl/przyklad-komunikacji-z-klientem/

Potrzebujesz ciekawych ikonek? Znajdziesz je na tej stronie, dodatkowo bardzo prostej w użyciu. Klikasz na ikonkę, która automatycznie kopiuje się do schowka jako SVG. Wystarczy wkleić ją do kontrolki HTML w PowerApps i GOTOWE!  https://inspyr.io/Co

Badge. Czy takie odznaki wystawiane po szkoleniu (gotowe do publikacji na Li) to dobry pomysł? Daj znać!