Newsletter 27 stycznia 2022

Data publikacji: 27.01.2022

Newsletter 27 stycznia 2022
ten o lekturach

Krzyżacy, Ferdydurke czy Nad Niemnem to tylko kilka pozycji, które każdy z nas czytał z wypiekami na twarzy. My co prawda czytaliśmy streszczenia, ale emocji nie brakowało. Dzisiaj czytamy bez przymusu, a co ciekawsze kąski serwujemy Wam tu – miłej lektury (obowiązkowej)! 

Warto przeczytać

Kilka ciekawych informacji, które wpadły nam w ręce w ostatnim czasie:

[Power Platform] Polecamy przejrzenie nowej witryny, na której zebrano wszystkie materiały dotyczące adopcji Power Platform w organizacji. Jeśli myślisz poważnie o takim projekcie, to będzie to lektura obowiązkowa. Jeśli jeszcze tego nie planujesz, to zacznij ???? 

Microsoft Power Platform – Microsoft Adoption 

[Power Apps] Fajny przykład eleganckiego zastosowania PowerFX. Są w nim tabele, kolekcje, jest funkcja With. Wszystko co tygrysy lubią najbardziej. Do tego bardzo fajny i praktyczny scenariusz. Przeczytaj ze zrozumieniem, przerób i zastosuj – na pewno warto. Emailing files from an Add Picture control directl… – Power Platform Community (microsoft.com)  

[Outlook] Do końca kwietnia powinno się zakończyć wdrożenie funkcji pozwalającej na wyświetlanie, przeglądanie i przeszukiwanie struktury organizacyjnej. Podobna funkcja jest już dostępna w Teams, czy SharePoint, ale ta wygląda na zdecydowanie bardziej rozbudowaną: 

Harmonogram działania dla platformy Microsoft 365 | Microsoft 365 

 [Priva] No i mamy nowy produkt. Pod marką Priva kryć się będą produkty związane z bezpieczeństwem. Ich przegląd znajdziesz na tym blogu: Protect your business with Microsoft Security’s comprehensive protection – Microsoft Security Blog  

[Power Apps] Jak zbudować kalendarz w Canvasowej aplikacji Power Apps? To pytanie przewija się dość często w rozmowach z naszymi Klientami i Kursantami. Dedykowanej kontrolki co prawda nie ma, ale zawsze można zbudować coś swojego. Z tym tutorialem będzie zdecydowanie łatwiej: 

PowerApps Dynamic Calendar – Gallery view to Calendar view #PowerApps #Calendar #PowerAppsGallery 

[PDA] Praca z Power Platform to nie tylko tęcze i jednorożce. To niestety też błędy i problemy. Nie inaczej jest z Power Automate Desktop. Na szczęście są takie artykuły jak ten i tacy Ninja jak Tomasz Poszytek. Polecamy wszystkim pracującym z robotyzacją z logo Microsoft: Troubleshooting Power Automate Desktop error codes • Tomasz Poszytek, Business Applications MVP 

Z innej beczki

Po przesiadce na Windows 11 jedyną rzeczą, która sprawiła nam zawód jest Windows Explorer. Potrafi działać woooolno. Szukaliśmy więc alternatywy dla niego i natrafiliśmy na tę małą aplikację w Windows Store. Nazywa się po prostu Files i robi świetną robotę. Polecamy sprawdzić: https://www.microsoft.com/store/productId/9NGHP3DX8HDX 

 

Podcast

S02E018: Ten o menedżerach i technologii

To jest odcinek, w którym zderzamy nasze doświadczenia menedżerskie z technologiami poznanymi w trakcie pracy trenerskiej i biurowej. Mówimy, co polecamy, bo się sprawdziło w praktyce, a czego nie polecamy, z tych samych powodów (lub na odwrót). Staramy się poprawić jakość życia osobom, które mają konkretne potrzeby biznesowe, a nie mają czasu na testowanie aplikacji.
Gdzie można nas posłuchać ????
Anchor: HTTPS://ANCHOR.FM/DRAFT-ROZMOWY