Newsletter 26 stycznia 2023 – Ten o drugich połówkach

Data publikacji: 06.03.2023

Naszym zdaniem ten newsletter najlepiej czytać na dwa głosy. A z kim? No najlepiej z ukochaną osobą, a właśnie dzisiaj obchodzimy Dzień Drugiej Połówki. Nie musicie nam dziękować, ale właśnie zorganizowaliśmy Wam piękne wspólne romantyczne chwile – miłej lektury! 

Warto przeczytać 

[Power Automate] Automatyzacja niejedno ma imię. RPA, Cloud Flows, Process Advisor, Minit, Automation Kit,… Jak się w tym nie pogubić? Jak zaplanować i wdrożyć efektywnie w swojej organizacji. Jak mierzyć wydajność takich procesów? Sprawa nie jest prosta, ale możliwa. Polecamy nagranie (raptem 15 minut), które tłumaczy poszczególne elementy układanki, a na deser prezentuje jeszcze możliwości integracji z SAP: Power Automate helps you transform faster than ever before | Power Automate Blog (microsoft.com)

New Automation Kit, Process Advisor app, & SAP integration in Power Automate

[Power Platform] Low-Code i ALM, a konretniej zarządzanie cyklem życia i wdrażaniem rozwiązań Power Platform z wykorzystaniem Azure DevOps. Co prawda to nie jedyna opcja ALM, ale na ten moment zdecydowanie najwięcej możliwości i najmniej ograniczeń. Konfiguracja nie jest najprostsza, ale z takimi artykułami sprawa staje się łatwiejsza: Detail Step-By-Step – Power Platform ALM with Azur… – Power Platform Community (microsoft.com)

[Azure AD] Zarządzanie tożsamością użytkowników w wielu organizacjach, to realne wyzwanie niejednej Firmie. Jak zapewnić dostęp do zasobów, gdy nasi uzytkownicu „rozsiani są” po wielu tenantach? Rozwiązaniem może być Cross-Tenant Synchronization: GitHub – AzureAD/Cross-tenant-synchronization

[Adaptive Cards] Mamy w Developico małą, świecką tradycję prowadzenia wewnętrznych szkoleń (po staropolsku: Study Group). Najbliższa startuje w dniu publikacji tego newslettera i dotyczyć będzie Adaptive Cards. Ostatnio wiele się dzieje w tym zakresie w Power Platform. Jedną z nowości jest edytor kart, który dostępny jest bezpośrednio w Power Apps. Jestem pewien, że ten artykuł przyda się nie tylko naszej grupie 😉. Polecam lekturę: An overview of Power Apps Cards | Microsoft Dynamics 365 CRM Tips and Tricks (inogic.com)

[OpenAI] To była jedna z bardziej komentowanych inwestycji ostatnich dni. Microsoft, który od początku mocno wspierał (skromny 1 miliardem dolarów) OpenAI (to Ci od ChatGPT i Dalee2), postanowił zwiększyć swoje udziały w tej firmie do 49% kosztem kolejnych 10 miliardów dolarow. To może być bardzo strategiczne zagranie, które pchnie mocno giganta z Redmond. Zastosowania AI w portfolio giganta z Redmond mogą być wręcz nieograniczone. Nas oczywiście interesuje przede wszystkim Office i Power Platform i już zacieramy ręce. W oczekiwaniu na owoce tej współpracy zachęcamy do obejrzenia wywiadu z Satya Nadella komentującego ostatnie ruchy Microsoft

Satya Nadella: Microsoft’s Products Will Soon Access Open AI Tools Like ChatGPT | WSJ

[Power Platform] Najnowszy raport Gartnera dotyczący platform Low-Code pokazuje rosnącą pozycję Microsoft. Mendix i OutSystems ciągle mocni. Saleforce i ServiceNow coraz dalej, a potem…pustka ⤵️ Microsoft named a Leader in 2023 Gartner® Magic Quadrant™ for Enterprise Low-Code Application Platforms | Microsoft Power Apps

[Power Platform] Środowiska developerskie w Power Platform to najlepsza rzecz jaką stworzono od czasu wynalezienia krojonego chleba 😉 Funkcje premium, dostęp do dataverse i do tego za DARMO! Zdecydowanie każdy, nawet tylko aspirujący, Citizen Developer powinien z nich skorzystać. A teraz argumentów będzie jeszcze więcej, bo w ramach takiego planu dostaniemy aż TRZY środowiska i kilka innych gadżetów! Będzie można testować nawet procedury ALM. Jaramy się!

https://youtu.be/yXRSnN2AWTs