Newsletter 24 listopada 2022 r. – Ten o black friday

Data publikacji: 06.03.2023

[Power Apps] Low-Code / No-Code nie oznacza wcale braku programowania. Siła takich rozwiązań to możliwość rozszerzania tam, gdzie wbudowane kontrolki nie dają rady. I tak właśnie jest z Power Platform. Polecamy nagranie, na którym Scott pokazuje taką właśnie kontrolkę. Rozwiązanie pozwala na obsługę mechaniki Drag and Drop. Wygląda super, a do tego jest dostępna w modelu open source: Releases · scottdurow/power-drag-drop (github.com)

Drag and Drop in #PowerApps #CanvasApps #ModelDrivenApps

[Power Automate Desktop] Zestawienie listopadowych nowości w PAD! Mamy nową stronę startową, ostrzeżenia, które pozwolą uniknąć typowych błędów i całą masę nowych akcji SharePoint. Całe zestawienie znajdziesz tutaj: November 2022 update of Power Automate for desktop | Power Automate Blog (microsoft.com)

[Teams] Tym razem polecamy trochę publicystyki. Ciekawe spojrzenie na platformę Teams ze szczególnym uwzględnieniem Dataverse for Teams. Czy dla Ciebie Teams, to kolejny Windows? Polecamy zarówno ten artykuł jak i cały blog Jukki: The state of Teams as a platform – Jukka Niiranen

[Yammer] Nowe możliwości integracji SharePoint i Yammer. Dedykowany webpart zyska wkrótce możliwość wyświetlania storylines, pytań i odpowiedzi oraz pochwał. Zmiana będzie wdrożona do końca miesiąca.

[Whiteboard] Ten wpis dedykujemy specjalnie Łukaszowi Zajączkowskiemu, który dzielnie rysuje nasze procesy w whiteboard. Strasznie narzeka na brak możliwości formatowania tekstu (przy czym „narzeka” to spore niedopowiedzenie 😉). No i proszę! Jeszcze w listopadzie ma się to zmienić.

[SharePoint] Do końca roku ma być wdrożona aktualizacja jednego z najważniejszych okien w całym M365 – okna udostępniania plików. Kluczowa zmiana, to dodanie informacji o istniejących już dostępach. Wyglądać to będzie tak⤵️

[Dataverse] Integracja pomiędzy tabelami bazy danych i bibliotekami SharePoint była obecna już od dawna. Niestety miała swoje ograniczenia. Przede wszystkim wynikały one z ubogiego interfejsu Model Driven Apps. Nie dałoby się jednak „wsadzić” do niego po prostu UI SharePoint? Dałoby się! A Native SharePoint Document Library Experience In… – Power Platform Community (microsoft.com)