Newsletter 22 grudnia 2022 r. – Ten ostatni w 2022 r.

Data publikacji: 06.03.2023

Piszemy ten wstęp w zaspach śniegu, za nami biegają renifery, a dookoła rozchodzi się zapach świeżo upieczonych pierników (tak naprawdę jesteśmy w galerii handlowej I tylko ostatnie jest prawdą). Z tego bajkowego miejsca składamy Wam najserdeczniejsze życzenia Świąteczne. Następny newsletter będzie już w nowym roku – do tego czasu będziemy wyjeżdżać z parkingu w galerii.  

Warto przeczytać 

[Teams] Zapowiadany na ostatnim Ignite Teams Premium zbliża się wielkimi krokami. Polecamy nagranie prezentujące funkcje dostępne w tym planie. Mi szczególnie spodobały się szablony spotkań oraz listy oczekujących przy rejestracjach na webinarach. Tłumaczenia symultaniczne też wygląda ciekawie.

Microsoft Teams Premium Experiences and How to Set It Up

[Power Platform] Sprawdź czy Twoja organizacja zaadoptowała poprawnie i całkowicie Power Platform. Wystarczy wypełnić krótką ankietę przygotowaną przez Microsoft: Assessments | Power Platform Adoption Assessment (microsoft.com)

[Intune] Ten produkt nie pojawia się tutaj zbyt często. W sumie, to zdecydowanie za rzadko. Nadrabiamy. Podsumowanie nowości w Intune z grudnia. W formie artykułu (What’s new in Microsoft Intune – 2212 (December) edition – Microsoft Community Hub) oraz nagrania ⤵️

Updates to Windows App Management in Intune with Winget

[Feed] Nowy członek rodziny M365 pojawi się już w styczniu (wdrożenie potrwa do marca). Jego zadanie będzie proste – przedstawić Ci wszystkie najważniejsze informacje dotyczące Twojej pracy w jednym miejscu. Pozwól, że Ci przedstawię Microsoft Feed:

[Whiteboard] No dobra. To już prawdziwa seria. Znowu pojawiły się zapowiedzi nowych funkcji w Whiteboard! Tym razem chodzi o notatki (sticky notes), które pozwolą na pracę grupową. Drobne, ale przydatne. Trzymamy kciuki za kolejne zmiany:

[Power Apps] Komponenty w Power Apps to nie tylko sposób na łatwiejsze tworzenie interfejsu Twoich aplikacji. To także świetny sposób na budowanie bazy logiki biznesowej, a mówiąc po ludzku – własnych funkcji. Tu świetny przykład jak to zrobić: https://www.m365princess.com/blogs/intro-custom-functions-power-apps

[Power Apps] Creator Kit to, jak mówił klasyk, najlepsza rzecz od czasu wynalezienia krojonego chleba. Niedawno pojawiała się kolejna jego aktualizacja, a w niej np. ta fantastyczna kontrolka:

O niej i innych nowościach, przeczytasz tutaj: https://angelogulisano.com/creator-kit-november-update