Newsletter 22 czerwca 2023 – Ten o degustacji

Data publikacji: 22.06.2023

Dużo się dzieje! Już za tydzień (28.06.2023, godzina 15:00) rusza pierwsze spotkanie z cyklu Chcę do IT!„. Właśnie uruchomiliśmy rejestrację na drugą edycję No Code DaysWczoraj zakończyliśmy kolejny sezon Draftu RozmowyDo tego masa ciekawych nowości, które tradycyjnie wypełniają ten newsletter. Nie wiem zupełnie co Ci polecić najbardziej, więc może wybierz samodzielnie. Jak w dobrym menu degustacyjnym. Voila ⤵

📅 Wydarzenia

[…]

⭐ Łukasz F. poleca w tym tygodniu…

[▶️ Power Automate ▶️]  Nowa wersja aplikacji mobilnej Power Automate, trafiła w końcu na platformę iOS. Dla przypomnienia, na Androidzie pojawiła się w sierpniu zeszłego roku 😮. Długo się kompilowała 😉. Więcej o niej tutaj: Experience the refreshed Power Automate mobile app for iOS – now generally available! | Power Automate Blog (microsoft.com)

Odpytywanie dużej bazy Dataverse  w Power Automate, czyli trochę o FetchXML. Co to? Polecam lekturę: Optimal ways to query large datasets (Dataverse) i… – Power Platform Community (microsoft.com)Przyda się!

[📒 OneNote 📒] Wiedziałeś tę opcję w OneNote ⤵️?

Osobiście wolę stary układ, ale jeśli lubisz unifikację (wersja web i desktop) to polecam uwadze😉

[📊 Power BI 📊] Nie tylko miłośnikom analiz danych, wizualizacji i DAX’a polecam podsumowanie czerwcowych nowości ze świata Power BI: https://powerbi.microsoft.com/en-us/blog/power-bi-june-2023-feature-summary

[📱 Power Apps 📱] W większości rozwiązań najsłabsze ogniowo znajduje się gdzieś między fotelem, a klawiaturą i monitorem. Czasem to ogniowo ma nawet problem z zaakceptowaniem zgody na użycie konektorów, które standardowo pojawia się przy pierwszym uruchomieniem aplikacji Canva. Na szczęście tę zgodę może też wyrazić administrator. To całkiem przydatna funkcja, a jak ją zrealizować dowiesz się z tego artykułu: Disable The Power Apps Permissions Pop-Up (Bypass Consent Form) (matthewdevaney.com)

To pytanie zadawał sobie każdy twórca rozwiązań w Power Apps. Jakie jest zatem najlepsze źródło danych dla Power Apps? Posłuchaj odpowiedzi Shane’a:

A na koniec kącika Power Apps polecam ten komponent Menu. Tu jest wszystko. Ciekawy wygląd, efekt rozmycia tła i animacje. Wygląda na pewno ciekawie. Link do artykułu i samego komponentu: A fun, animated FAB menu for Power Apps – wyotim.com

[🧠 AI Builder 🧠] Liczenie utylizacji tokenów AI Builder to zawsze była sztuka tajemna. Teraz monitorowanie ich zużycia stanie się trochę prostsze dzięki tej funkcji: Activity monitoring (preview) | Microsoft Learn. Dobra zmiana!