Newsletter 20.05.2021

Data publikacji: 28.05.2021

Newsletter 20 maja 2021
ten o uczeniu się

Od zarania ludzkość uczy się czegoś nowego. Nie chroni nas to jednak od powtarzania tych samych błędów. Do dziś pamiętamy case Krzyśka z Elbląga, który po wygranej ponownie obstawił te same liczby w lotto. A przecież wiadomo, że jak raz wypadły, to już nie wypadną ponownie. Jedyne, co warto powtarzać, to lektura naszego newslettera, tak przynajmniej twierdzą naukowcy. Miłego dnia!

Warto przeczytać

[Power Platform] Lisa Crosbie podsumowuje 5 najważniejszych rzeczy z perspektywy Power Apps, jakie zostały ogłoszone na MBAS 2021 na początku maja: Microsoft Business Applications Summit 2021 Announcements: Top 5 in 5 minutes

[Power Apps] Jeśli nie korzystasz jeszcze ze zmiennych środowiskowych w swoich aplikacjach Power Apps, to zdecydowanie polecamy zacząć to robić. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, to zdecydowanie polecamy lekturę tego artykułu. Prościej wytłumaczyć się tego nie da: Simplify Importing & Exporting Power Apps With Datasource Environment Variables (matthewdevaney.com)

[Power Automate] Jak wyciągnąć zmiany z konkretnych kolumn SharePoint po modyfikacji elementu? To pytanie w różnych formach pada niezmiernie często. Do niedawana odpowiedź brzmiała: nie da się 🙁 Teraz jest lepiej. Zobacz zresztą sam:

[SharePoint] W maju pojawi się natywne wsparcie dla migracji z Dropbox do SharePoint Online. Może się przydać.

[Outlook] Drobnostka, ale warto zwrócić uwagę na zmianę przycisku wyślij w mobilnej wersji Outlook (dla iOS).

[Power Platform] W dziesiątym odcinku kursu Power Platform zajmiemy się tematem wyzwalacza procesu, czyli jednoznacznego sygnału startu. Może nim być akcja użytkownika, może być zdarzenie w innym systemie,jak również, może być nim czas.

Z innej beczki

Czy też masz dość spotkań online? Pewnie tak. Warto pamiętać o kilku prostych zasadach, które pomogą prowadzić je w bardziej efektywny sposób. Niby proste i oczywiste, ale warto je przypominać. Szczegóły w poniższym artykule: How to Maximize Remote Meetings – Michael Hyatt

Szczególnie ciekawe są te wyniki badań:

  • 40% of employees have experienced mental exhaustion from video calls.
  • 52% of employees said background noise or poor audio quality has disrupted their focus.
  • 38% of employees reported feeling exhausted after a week of virtual meetings and 30% felt stressed.

Podcast

Odcinek 4: Ten o zdobywaniu wiedzy
To jest odcinek o wiedzy. Jak się uczymy, które źrudła wiedzy polecamy. Muwimy o książkach, podcastach, nagraniach video, audiobookach oraz o tym, jak słuchać. Najlepszym dowodem na to, że uczymy się cały czas, jest to, że w trakcie nagrania dowiadujemy się, kim jest Bruce Springsteen.

Gdzie można nas posłuchać ????

Anchor: https://anchor.fm/draft-rozmowy