Newsletter 18 kwietnia 2024 – Ten o KPI

Data publikacji: 18.04.2024

KPI-je życiem, nie tylko w IT. Jak sami nie wierzycie, to zapraszamy do odsłuchania najnowszego odcinka Draft Rozmów 🎧 Więcej fajnych smaczków o automatyzacjach, AI, nowinkach i nie tylko jak zawsze poniżej. Krótko, zwięźle i na temat. Miłego czytania 👇 

Łukasz F. poleca w tym tygodniu…

[▶️ Power Automate ▶️] Kiedyś nadejdzie taki newsletter, w którym nie będzie słowa na temat AI, GPT czy innych Copilotów. Nie będzie to jednak ten. Zaczynamy od fajnego przykładu wykorzystania AI Builder oraz GPT w procesach HR. W tym przypadku przeglądanie i weryfikacja CV: How Businesses Can Automate Resume Screening with Power Automate/ChatGPT: A Step-by-Step Guide.

Hyperautomation – termin ostatnimi czasy popularny (polecam przy okazji najbliższy webinar przygotowany przez Michała – więcej na końcu newslettera). O co chodzi? Pełną odpowiedź znajdziesz w tym artykule (i załączonych plikach video): Hyperautomation: Unleashing enterprise efficiency with Microsoft Power Automate.

Wersja tl;dr: kompleksowe podejście wykorzystujące process mining oraz różne platformy do automatyzacji.

Na koniec części poświęconej Power Automate, polecam najnowsze nagranie Shane’a. Dawno go tu nie było. Wraca z tematem, który lubią wszyscy, czyli Tips and Tricks:

[📦 Power Platform 📦] W kilku ostatnich projektach mieliśmy okazję wykorzystywać mechanizm Access Teams w Dataverse. Ma on szereg zalet, ale mam wrażenie, że nie jest powszechnie znany. Tę sytuację może zmienić ten artykuł: The Complete Dataverse Access Teams Setup Guide.

Matthew jak zwykle stworzył kompletny przewodnik w bardzo przystępnej formie. Bardzo polecam!

W tym samym temacie znalazłem jeszcze ten artykuł: Adventures with Dataverse: Fun with Business Units and Access Teams. Bardziej techniczny i rozbudowany, ale równie dobry.

[📱 Power Apps 📱] Drobna zmiana w Power FX. W niektórych funkcjach nie będziemy musieli wykorzystywać nazw kolumn w formie ciągu znaków (czyli zamknięte w cudzysłowach). Więcej: Power Fx: Column names escape double quotes.

W tym tygodniu rozpocznie się też wdrożenie nowego ekranu zgody, który pojawia się na ogół przy pierwszym uruchomieniu aplikacji Power Apps. Niby drobnostka, ale każdy z nas styka się z nim na tyle często, że zmiana na pewno będzie odczuwalna. Więcej o tej zmianie przeczytasz tutaj: Power Apps streamlined consent dialog begins rollout this week. Sam ekran będzie wyglądał tak ⤵️

[💻 Teams 💻] Drobna, ale ważna zmiana w Teams, szczególnie jeśli mocno wykorzystujesz nagrywanie spotkań. Do połowy maja zostanie wprowadzona zmiana, która nagranie spotkania zawsze umieści w OneDrive ORGANIZATORA spotkania. Aktualnie jest ono zapisywane w OneDrive osoby, która to nagranie rozpoczyna.

[✅ Planner ✅] Nie wiem jak u Ciebie, ale na naszym środowisku w Teams pojawił się już nowy Planner. Wraz z nim zapowiedziane nowości. To ciągle ten sam Planner, ale jednak trochę lepszy 😉 Polecam nagranie, które wprowadza w ten temat (z wytykaniem błędów włącznie):

New Microsoft Planner Preview: Revolutionary or Just More of the Same?


📅 Wydarzenia

[…]

🎧 Podcast

[Draft Rozmowy] S04E23 KPI, czyli co mierzymy

KPI przez jednych uznawany za czasownik, przez innych za akronim. Już Egipcjanie używali KPI do budowania piramid. Wszyscy mieli targety, dlatego się udało. W tym odcinku porozmawiamy, jakie są nasze doświadczenia z mierzeniem aktywności. Co polecamy, a czego nie.

Wszystkie nagrania możesz obejrzeć na YouTubie.

Niezmiennie zachęcamy do udziału w spotkaniach na żywo, które będą dostępne na kanale YouTube Akademii, oraz jej stronach na Facebook oraz LinkedIn.