Newsletter 16 czerwca 2022 r

Data publikacji: 22.06.2022

Newsletter 16 czerwca 2022
Ten, którego nikt nie przeczyta

Jeśli czytasz ten wstęp, to jesteśmy rozdarci – albo nie możesz oderwać się od pracy w długi weekend, albo zamiast nadrabiać zaległości po rzeczonym czytasz te wspaniałe newsy. Obie opcje jednak szanujemy – miłej lektury!

Warto przeczytać

Kilka ciekawych informacji, które wpadły nam w ręce w ostatnim czasie:

[Syntex]Jeśli nie znasz jeszcze tej usługi, to warto się nią zainteresować. Co prawda nie jest darmowa, ale potrafi bardzo ciekawe rzeczy. Jedną z nich jest automatyczne pobieranie metadanych z treści dokumentów. Do tego wykorzystywane są specjalne szablony. O nich właśnie traktuje ten artykuł. Polecamy: Chris O’Brien: SharePoint Content Assembly – hints and tips (sharepointnutsandbolts.com)

PS. Więcej o SharePoint Syntex mówimy na kursieSharePoint Ninja.

[Gmail] Czeka nas odświeżenie wyglądu powiadomień z kalendarza. Wygląda to bardzo schludnie! Źródło.

[SharePoint] Obsługa możliwości zmiany języka witryny trafia do witryn zespołowych. Od dawna była dostępna w komunikacyjnych. Od sierpnia aktualności, czy wpisy w nawigacji będzie można definiować w wielu językach.

[Teams] Każdy z nas prowadzi wewnętrzny dialog z samym sobą. Od razu uspokajamy, że nasz newsletter nie zmienia się w tygodnik psychologiczny. Pragniemy tylko nadmienić, że ze samym sobą będzie można pogadać także na Teams 😊. Do tej pory nie było to możliwe. Od lipca będzie. Wbrew pozorom może być to przydatne np. do prowadzenia prostych notatek (88066 (microsoft.com))

[Power Automate] Ciekawy i bardzo praktyczny przykład integracji procesu zatwierdzania (Approval) z Dataverse. Polecamy: https://www.bendenblanken.com/capture-the-power-automate-approval-result-into-dataverse

[Teams] Bardzo zgrabne podsumowanie technologii, które pomagają poprawić jakość rozmów i konferencji na Teams. AI jest wszędzie 🙂 How Microsoft Teams uses AI and machine learning to improve calls and meetings – Microsoft 365 Blog

[Google Meet] „Słabo cię słyszę!” Te słowa już niedługo odejdą w zapomnienie. W Google Meet będzie potrafił usuwać nie tylko szumy z otoczenia, ale również pogłos. Źródło.

[AppSheet] Sprawdź podsumowanie miesiąca świata AppSheet na forum. Ależ to był ciekawy miesiąc! Nowości, kolejny odcinek office hours oraz masa cennej wiedzy na forum. Źródło.

[Power Apps] Wrap, czyli rozwiązanie pozwalające na publikację aplikacji Power Apps jako niezależnych rozwiązań, uzyskało właśnie status GA (General Availability). Wygląda więc na to, że zostanie z nami na długo. I dobrze! Announcing general availability of wrap for Power Apps | Microsoft Power Apps

Podcast

Posłuchaj naszego podcastu – Draft rozmowy

Gdzie można nas znaleźć 👇
Gdzie można nas posłuchać ?
Anchor: HTTPS://ANCHOR.FM/DRAFT-ROZMOWY