Newsletter 15 lutego 2024 – Ten o multifunkcjach

Data publikacji: 15.02.2024

Ciągłe aktualizacje, wtyczki, nowinki zwiększają możliwości narzędzi, z których korzystamy na co dzień. Wydawałoby się, że im więcej tym lepiej ale czy na pewno tak jest? 🤔 A co z ilością róż w bukiecie i zawartości bombonierek z wczoraj? Czy były one wystarczające dla Waszych Walentynek? Poniżej przeczytanie o nowinkach ze świata Microsoft, a trochę ich było, zobaczymy, czy będziecie korzystać ze wszystkich ⬇️ 

⭐ Łukasz F. poleca w tym tygodniu…

[📱 Power Apps 📱] Możliwość pracy offline, jest dostępna na platformie Power Apps już od dłuższego czasu. Jeśli potrzebujesz takiej funkcji w swoich rozwiązaniach, to koniecznie zerknij na te dwa artykuły.

Część 1: https://powerusers.microsoft.com/t5/Power-Apps-Community-Blog/Offline-Capabilities-in-the-Canvas-app-within-Dynamics-365-Part/ba-p/2574105.

Część 2: https://powerusers.microsoft.com/t5/Power-Apps-Community-Blog/Offline-Capabilities-in-the-Canvas-App-within-Dynamics-365-Part/ba-p/2574171

Kolejnym fajnym trikiem do zastosowania w swoich aplikacjach, jest tworzenie ikon z wykorzystaniem SVG. Lekkie i łatwe do modyfikacji (łącznie z animacjami). Zobacz jak to działa:

https://powerusers.microsoft.com/t5/Power-Apps-Community-Blog/Custom-SVG-Icons-using-Formulas/ba-p/2595770

[📦 Power Platform 📦] Inspiracji nigdy za wiele. To będzie polecajka z tego właśnie gatunku. Zerknij jakie rozwiązania z wykorzystaniem Power Platform i AI stworzono w ramach ostatniego #HackTogether. Bardzo ciekawy materiał:

https://powerapps.microsoft.com/en-us/blog/how-power-platform-global-ai-hacktogether-inspired-ai-powered-solutions-for-real-world-use-cases/

Center of Excellence to ciągle najbardziej kompletne narzędzie wspomagające procesy governance wokół Power Platform. Coraz więcej funkcji zarezerwowanych wcześniej dla tego rozwiązania, zaczyna być dostępna bezpośrednio w środowiskach zarządzanych. Polecam artykuł (oraz samą funkcję) Power Platform Advisor, która od pewnego czasu jest już dostępna w wersji Preview: Power Platform Advisor (Preview). In recent days I started to receive… | by Mónica Andrea Pérez | Power Platform Tips | Feb, 2024 | Medium

Na koniec kącika Power Platform polecam dobry artykuł dotyczący strategii wdrażania rozwiązań w Power Platform. Poziom skomplikowania dość wysoki, ale na szczęście merytoryka również:
https://linked365.blog/posts/EntDev/6StagesOfSolDev/

[🧠 Copilot 🧠] Jeśli planujesz rozpocząć swoją przygodę z Copilot (szczególnie w zakresie tworzenia własnych copilot’ów) to koniecznie zajrzyj do tego artykułu: https://www.anainesurrutia.com/post/start-here-copilot.

Gdy patrzę na implementację Copilota w różnych produktach Microsoft, to czasem mam wrażenie, że jest on dodawany na siłę i bez większego sensu. Od czasu do czasu, zdarzają się jednak zastosowania, które po prostu mają sens. Myślę, że poniższy przypadek użycia może trafić do tej kategorii. Zobacz jak Copilot pomoże wypełniać formularze aplikacji Model-Driven: Introducing Copilot assistance for filling forms in model-driven apps | Microsoft Power Apps

[▶️ Power Automate ▶️] Jeśli nie wystarczają Ci wbudowane procesy zatwierdzania (czytaj: Approval Process) w Power Automate, to zawsze pozostaje opcja zbudowania czegoś swojego z wykorzystaniem Teams i Adaptive Cards. Zadziwiająco często wykorzystujemy to w naszych rozwiązaniach. Jak to zrobić? Tu przepis: How to implement approval in Teams using Adaptive … – Power Platform Community (microsoft.com)

📅 Wydarzenia

[…]

🎧 Podcast

[Draft Rozmowy] S04E14 Ten o miłości do technologii

Niektórzy kochają zwierzęta, inni kochają podróże, nieliczni platonicznie. My po troszę zaliczamy się do każdej z tych grup, ale w naszym sercu jest również miejsce na miłość do technologii. I o niej właśnie porozmawiamy w tym odcinku. Kiedy się zaczęła w naszym wypadku? Czy jest trudna? Odwzajemniona? Na zabój? Czy w umowach komercyjnych można o niej napisać paragraf?

Wszystkie nagrania możesz obejrzeć na YouTubie.

Niezmiennie zachęcamy do udziału w spotkaniach na żywo, które będą dostępne na kanale YouTube Akademii, oraz jej stronach na Facebook oraz LinkedIn.