Newsletter 15 czerwca 2023 – Ten o okazjach

Data publikacji: 15.06.2023

Dzisiaj będzie dużo nowości, będą też podróże, praca i kombinacje ich obu. Będzie też o okazjach, a te wiadomo — szybko się kończą. Zacznijmy zatem od nich.

🎉 Okazje

[…]

⭐ Łukasz F. poleca w tym tygodniu…

[💻 Teams 💻] Od czasu do czasu warto przeglądać „chwaliwpisy” jak ten: How ISVs are driving customer retention by enabling unique experiences in Microsoft Teams – Microsoft Community Hub. Dzięki niemu odkryłem i zacząłem korzystać ze Slaido i tobie również polecam!

Do końca wakacji w twoich Teams pojawią się także animowane tła:

[🔄️Loop 🔄️] Zadania z komponentów Loop będą synchronizowane z listami zadań w To Do i Planner. W sumie jest szansa, że u Ciebie już się synchronizują. Warto sprawdzić! To może być jedna z ważniejszych funkcji tej platformy.


[
📦 Power Platform 📦Czy jest ktoś, kto nie lubi szablonów? To przecież najlepszy sposób, aby zrobić, a się nie narobić 😃! Pewnie dlatego ucieszył mnie ten artykuł: Run Your Enterprise on Power Platform with New Enterprise Application Templates | Microsoft Power Apps

Znajdziesz w nim opis dwóch nowych szablonów rozwiązań Power Platform oraz zapowiedź kolejnych. Polecam szczególnie ten: https://aka.ms/AccessEmployeeKudosTemplate

Niedawno zapowiedziane Low-Code plugins w Dataverse (no jak dla mnie, nie da się tego po polsku napisać) można już testować. Pierwsze testy nie przynoszą spektakularnych wyników, ale początki są trudne. Zobacz: [Experimental] Let’s try Dataverse Low-code Plugin (Automated) – Temmy Wahyu Raharjo (wordpress.com)

[📱 Power Apps 📱] Jedną z nowości zapowiedzianych na ostatnim Build jest możliwość tworzenia struktury tabel Dataverse na podstawie arkusza Excel. To na pewno duże ułatwienie dla osób zaczynających swą przygodę z Dataverse. Całość jest równie prosta jak import arkusza do listy SharePoint! Popatrz: Introducing an easier than ever experience to import data from Excel | Microsoft Power Apps

Jakie są granice Power FX? Przyznam się, że od czasu do czasu zdarza mi się nad tym zastanawiać. Po obejrzeniu tego filmu będę się zastanawiał więcej. Absolutnie imponujące! Wartość biznesowa: 0. Wartość artystyczna: 100 😃.

Jak był Scott Durow, to musi być i Matthew Devaney 😉 Co pasuje do gry 3D w Power Apps? Najwyraźniej dostęp Offline dla tabel Dataverse. Temat ważny i mocno niedoceniany, a przecież dość prosty do wdrożenia. Sprawrdź koniecznie: Power Apps Dataverse Offline Mode For Canvas Apps (matthewdevaney.com)

[📦 Azure Dev Ops 📦] Tej kategorii chyba jeszcze tutaj nie było. Nadrabiamy braki, bo Dev Ops bardzo fajnie z Power Platform współpracuje. W ogóle cały fajny jest 😃. Bez niego w projekty już nie wchodzimy. Polecam fajny tutorial dotyczący szablonów: