Newsletter 12 stycznia 2023 – Ten o samorodkach

Data publikacji: 06.03.2023

Dla jednych kurczak w panierce, którego można dostać pod złotymi łukami, dla innych koszykarze z Denver. Z kolei dla nas to krótkie filmiki szkoleniowe, które wrzucamy na nasz kanał Youtube. Nuggetsy – o nich mowa – polecamy je Waszej uwadze, a tymczasem życzymy miłej lektury!  

Warto przeczytać 

[Teams] Właśnie zaczęło się (ma potrwać do kwietnia) wdrożenie nowej funkcji w Teams. Oprócz niestandardowego tła będziemy mogli używać podczas rozmów filtrów wideo!

[SharePoint] Funkcja tworzenia próśb o pliki, znana wcześniej z OneDrive, trafi także do biblitek SharePoint. Na pewno przyda się w niejednym procesie 😉 Więcej o niej przeczytasz tutaj: Create a file request – Microsoft Support

[Viva] Viva Topics zyskuje status GA (General Availability)! Lepiej późno, niż później. Jeśli planujesz budowę bazy wiedzy, to zdecydownanie polecam zainteresować się Viva Topics: Introduction to Microsoft Viva Topics | Microsoft Learn

[Power Apps] Polecamy ten zbiór kilku trików, które sprawią, że Twoje ekrany z galeriami będą wyglądać po prostu pięknie. Free SVG Backgrounds and Patterns | SVG Backgrounds wpada do naszych zakładek. Całość znajdziesz tutaj: 5 Power Apps Gallery Design UX Tips (matthewdevaney.com)

A jak nie lubisz czytać, albo nie przepadasz za twórczością Matthew (ale to mało prawdopodobne), to Reza nagrał właśnie wideo w podobnej tematyce:

Power Apps Gallery Design Tutorial | Gallery UI styles

[Dataverse] Wirtualne tabele to bardzo wygodny sposób integracji z innymi źródłami danych (szczególnie SQL i SharePoint). Mocno upraszczając, to taki widok na dane, zachowujący się jak zwykła tabela Dataverse. Właśnie udostępniono publiczną wersję zapoznawczą wizarda do ich tworzenia. Cały proces konfiguracji wygląda teraz bajecznie prosto Virtual tables creation wizard now in Public Preview | Microsoft Power Apps.

[Dataverese] Kolumny Power FX w Dataverse, to świetne rozwiązanie. Polecam nagranie, z którego dowiesz się jak działają pod spodem (a architektura serwerowa, która je napędza jest bardzo ciekawa). Ja przykładowo dowiedziałem się o ciekawym ograniczeniu – 1000 znaków na formułę. Kto by pomyślał 😉