Newsletter 11 stycznia 2024 – Ten o zmianach

Data publikacji: 11.01.2024

Świat IT ma w sobie ten urok, że pędzi jak pociąg. Tylko od czasu do czasu zatrzymując się na poszczególnych stacjach i chwaląc się nowymi nowinkami technicznymi. Nikt go nie zatrzyma, także pędźmy razem z nim i bądźmy na bieżąco ze zmianami, a tych trochę było i pewnie jeszcze więcej będzie. Sami zobaczcie ⬇️ 

Łukasz F. poleca w tym tygodniu…

[💻 Teams 💻] Podsumowanie grudniowych zmian w Microsoft Teams. Wiele nowego sprzętu i drobnych zmian w aplikacji (tła ogłoszeń, loop w kanałach, poprawiony search): What’s New in Microsoft Teams | December 2023 – Microsoft Community Hub

[📱 Power Apps 📱] Low-Code plugins w wersji automatycznej, to kolejne uproszczenie w zakresie rozbudowy logiki biznesowej rozwiązań budowanych w Dataverse. Do tego proste w implementacji. Zdecydowanie polecam uwadze: How to Use Dataverse Accelerator -Low Code Automat… – Power Platform Community (microsoft.com)

A ze świata Canvy polecam najnowszy artykuł Matthew na temat funkcji Patch(). Jeśli pracujesz z aplikacjami Power Apps i źródłami na listach SharePoint, to zdecydowanie przeczytaj ten tekst: Fastest Way To Patch All Gallery Items In Power Apps (matthewdevaney.com)

[➰ Loop ➰] Fajne porównanie OneNote i Loop. Jeśli nie znasz tego pierwszego, to czas najwyższy nadrobić zaległości. Tego drugiego powoli trzeba poznawać. Zaufaj mi 😉

Microsoft Loop – A Smarter Way to OneNote?

[📱 Power Apps 📱] Zawsze zastanawiały mnie pomysły takie jak tworzenie gier w Power Apps. Wartość biznesowa pewnie żadna, ale lepszej wprawki w PowerFX ciężko sobie wyobrazić: Top-down 2D game engine proof of concept – Power Platform Community (microsoft.com)

[🍯Z innej beczki🍯] Zapewne obiłą Ci się o uszy głośna ostatnimi czasy sprawa problemów z pociągami Newag. Miały (mają?) dziwną tendencję do niespodziewanego zatrzymywania się bez powodów (trochę upraszczam). Cała historia powstania tego problemu oraz przede wszystkim wykrycia jego przyczyn, to historia iście filmowa. Polecam nagranie z prelekcji bohaterów tej historii:

37C3 –  Breaking „DRM” in Polish trains

🎧 Podcast

[Draft Rozmowy] S04E13 Ocena pracownika IT

Ponoć każdy z nas podlega jakieś ocenie. Ze szkoły pamiętamy jeszcze oceny opisowe (te fajniejsze) i w skali od 1 do 6 (te gorsze i bardziej pamiętliwe). A jak to jest z oceną pracownika i to w dodatku IT? Jak ocenić, czy ten rok był dobry, kiedy ta branża nigdy nie śpi i ciągle się rozwija? O tym już w najnowszym odcinku Draft Rozmów z Łukaszem Falacińskim i Łukaszem Zajączkowskim.

Wszystkie nagrania możesz obejrzeć na YouTubie.

Niezmiennie zachęcamy do udziału w spotkaniach na żywo, które będą dostępne na kanale YouTube Akademii, oraz jej stronach na Facebook oraz LinkedIn.