Newsletter 1 lutego 2024 – Ten o pozytywach

Data publikacji: 01.02.2024

Wiecie, że jutro jest Dzień Pozytywnego Myślenia? 🙂 Poniżej znajdziecie mnóstwo dobrych wiadomości, które mamy nadzieje będziesz używać na co dzień. Mamy dla Was też dwie ważne wiadomości 1) wracamy z regularnymi webinarami 2) podcast Draft Rozmów też wraca … specjalnie na Walentynki 💝 Więcej szczegółów znajdziecie poniżej ⬇️ ️️

Łukasz F. poleca w tym tygodniu…

[💻 Teams 💻] Jeśli podczas prowadzenia spotkań wolisz rysować na normalnej tablicy, a nie tej wirtualnej, to ucieszy Cię ta nowość. W lutym pojawi się w Teams tzw. Content Camera, która z pomocą AI pozwoli szybko znaleźć, wykadrować i zaprezentować taką „analogową” treść:

Mniej więcej w tym samym czasie (luty 2024) zostanie także dodana opcja duplikowania spotkań typu Town Hall (kiedyś Live Meetings) oraz webinarów:

[📦 Power Platform 📦]  Na same aktualizacje przyjdzie nam jeszcze poczekać (do kwietnia 2024), ale paru dni można już przeczytać co się w nich znajdzie. O czym mowa? O pierwszej fali poprawek w Dynamics i Power Platform w 2024 roku (aka. Microsoft Power Platform: 2024 release wave 1 plan). Polecam uwadze artykuł: Release plans for Dynamics 365, Power Platform, and Cloud for Industry – Dynamics 365 | Microsoft Learn oraz playlistę:

Niektóre z zapowiedzi brzmią bardzo ciekawie. Mój ulubieniec to: Generative AI testing for canvas apps 🙂

[📱 Power Apps 📱] Jaki termin śni się po nocach początkującym adeptom Power Apps? DELEGACJA! Reza nagrał na ten temat kolejny filmy:

[▶️ Power Automate ▶️] W naszej firmie wykorzystujemy kalendarze i kategorie do śledzenia czasu pracy na projektach. To pewnie dlatego zainteresował mnie ten artykuł, choć pewnie przypadek użycia jest dość niszowy. Wrzucam z nadzieją, że jest inaczej 😊. Zobacz jak z poziomu Power Automate ustawiać kategorię maili w Outlook: How To Set An Email Category In Power Automate (matthewdevaney.com)

[🍯Z innej beczki🍯] W połowie roku odchodzi w zapomnienie chyba najpopularniejszy egzamin Power Apps’owy, czyli PL-100! Więcej o tym przeczytasz tutaj.

📅 Wydarzenia

[…]