Newsletter 8 lipca 2021

Data publikacji: 06.08.2021

Newsletter 8 lipca 2021
ten o szkole w wakacje

Kto z nas nie lubił chodzić do szkoły? Prawdopodobnie wszyscy. Jednak, gdy się zastanowić, okazuje się, że cały czas się czegoś uczymy. I dzisiaj o nauce właśnie, czyli o powrocie do szkoły i o warsztatach tak fajnych, że warto na nie chodzić w lipcu (i w sierpniu też) ????

Warto przeczytać

Kilka ciekawych informacji, które wpadły nam w ręce w ostatnim czasie:

[Power Apps] W nowym roku fiskalnym (zaczął się 1 lipca), Microsoft wprowadza zmiany w licencjonowaniu Power Apps. Jedną z nich są nowe ceny Power Apps Premium. UWAGA! Jest taniej ???? Per User Plan kosztuje teraz 20 USD (poprzednio 40 USD) Per App Plan kosztuje teraz 5 USD (poprzednio 10 USD, ale zamiast dwóch można uruchomić jedną apkę). Power Apps pricing and licensing updates (microsoft.com)
[Teams] Podsumowanie nowości z czerwca. Jak zwykle jest tego duuuużo. Nas cieszą małe rzeczy, takie jak możliwość obniżenia wszystkich wirtualnych łapek. Przyda się na pewno na szkoleniach. O reszcie przeczytasz tutaj: What’s New in Microsoft Teams | June 2021 – Microsoft Tech Community

[SharePoint] Był Teams, czas na podsumowanie czerwcowych nowości ze świata SharePoint. Tu polecamy szczególnie nowy automatyczny newsletter składający się z nieprzeczytanych przez Ciebie aktualności. Możliwość wzmiankowania osób w komentarzach list też się przyda:
[SharePoint] Zapowiedź. Nowy sposób prezentacji danych na stronach SharePoint. Chowane sekcje pozwolą zmieścić na stronach zdecydowanie więcej treści, jednocześnie pozostawiając je w zwięzłej formie. Więcej na temat stron mówić będziemy na szkoleniach z cyklu Wakacje z SharePoint ????
[PowerApps] To chyba funkcja z najtrudniejszą do zapamiętania nazwą. Co właściwie robi COALESCE()? Shane Young śpieszy z wytłumaczeniem: