fbpx

Kurs Power Platform | #12 Proces zatwierdzania

utworzone przez | cze 2, 2021 | Power Automate, Power Platform | 0 komentarzy

Wstęp

Automatyzować można bardzo dużo procesów. Są jednak pewne sytuacje, w których jeszcze długo potrzebny będzie „interfejs białkowy”. Jedną z nich jest konieczność podjęcia decyzji, weryfikacji czy zatwierdzenia danych przez konkretną osobę. Power Automate radzi sobie z takimi potrzebami w ciekawy sposób. Wykorzystuje do tego bohatera tego odcinka – akcję zatwierdzania, zwaną też po staropolsku approval’em.

Konfiguracja

Proces zatwierdzania to nic innego jak dedykowana akcja w Power Automate. Z punktu widzenia edycji Flow nie różni się zbytnio od innych. Garść właściwości do uzupełnienia i parametrów do wybrania. Wśród nich kluczowy jest ten pierwszy, czyli typ zatwierdzania. Pozwala on na wskazanie ilości osób, które muszą się wypowiedzieć w procesowanej sprawie (wszyscy, lub pierwsza) oraz ewentualnie wybrać własne odpowiedzi w procesie (standardowo jest to „Zaakceptuj” i „Odrzuć”). Reszta jest prosta. Tytuł, wskazanie decydentów, opis, itp. – nic niezwykłego.

Zalety

Skoro zatwierdzanie to tylko jedna z setek akcji w Power Automate, to gdzie leży jej siła? Co sprawia, że jest tak często wykorzystywana? Odpowiedź jest prosta. To wartość biznesowa. Konieczność weryfikacji „czegoś” to obowiązkowy element większości procesów w naszych organizacjach. Sprawne jego obsłużenie gwarantuje, że dużą wartość biznesową. Na szczęście, Power Automate rozwiązuje to w fajny sposób.

Podejmowanie decyzji

 Osoba podejmująca decyzję z takim procesie może skorzystać z wielu sposobów na jej zapisanie. Jest nieśmiertelny mail, jest powiadomienie push na urządzeniach mobilnych (wymaga zainstalowania bezpłatnej aplikacji Power Automate), jest Teams, jest w końcu witryna Power Automate. Każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście, każda z tych metod działa zamiennie. Szczególnie Teams i dostępna tam aplikacja Zatwierdzanie, wydaje się ciekawą opcją. Szczególnie w czasach powszechnej pracy zdalnej. Wszystkie decyzje są odnotowywane i przechowywane w historii przez 30 dni. Zresztą, zobacz sam jak to działa.

Nagranie

Proces zatwierdzania w praktyce. ⤵

Podsumowanie

Planując ten cykl, zakładałem stworzenie 12 odcinków. Dziękuję, że dotarłeś aż tutaj. Mam nadzieję, że ten cykl pozwoli Ci rozpocząć tworzenie własnych aplikacji i procesów. Przed Tobą bardzo ciekawa droga!

Będę Ci bardzo wdzięczny za komentarze i opinie dotyczące tej serii. Daj znać, co wymagałoby poprawy, jakich tematów zabrakło, jakie były niepotrzebne. Na pewno rozważę stworzenie kolejnych odcinków.

Przydatne linki:

Dzięki i do następnego razu!

PS Pytania zostawiaj w komentarzach – chętnie pomogę.

  Komentarze

  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 Comments
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Podobne artykuły

  Newsletter 14 października 2021

  Newsletter 14 października 2021

  Newsletter 14 października 2021 ten o spełnianiu norm Dzisiaj, Drogi Czytelniku, jest Światowy Dzień Normalizacji. Nadal nie wiemy, co dokładnie to oznacza, ale od lat staramy się trzymać wyznaczone standardy. Ten newsletter będzie dokładnie taki, jak poprzednie,...

  Newsletter 7 października 2021

  Newsletter 7 października 2021

  Newsletter 7 października 2021 ten o inwigilacji Spóźniłeś się kiedyś na spotkanie na Microsoft Teams? Przeciągnęłaś niepotrzebnie calla? Teamsy wszystko to wiedzą! Czego jeszcze Twój szef może dowiedzieć się o Tobie? O tym na naszym jutrzejszym webinarze 🙂 Warto...

  Newsletter 30 września 2021 r.

  Newsletter 30 września 2021 r.

  Newsletter 30 września 2021 ten o podcastach Każdy z nas lubił słuchać bajki na dobranoc. W obecnych czasach możemy nie męczyć babci, żeby jechała z nami do pracy i opowiadała fajne historie po drodze, wystarczy włączyć podcast. Najlepiej naszego autorstwa – w...