Poznaj historię Akademii Aplikacji i jej trenerów

 

Akademia Aplikacji została stworzona z myślą dzielenia się wiedzą i otwierania hermetycznego świata programistów i administratorów dla każdego. Nasze wcześniejsze doświadczenia pokazywały, że dostępne na rynku kursy były zbyt techniczne i wymagały wiedzy programistycznej.

Dlatego powstała Akademia Aplikacji – naszym celem jest przekazywanie wiedzy technicznej w mniej skomplikowany sposób. Zależy nam na całościowym przedstawianiu procesów. Pokazujemy jak budować aplikacje począwszy od zebrania wymagań, zaplanowania, implementacji i na utrzymaniu kończąc, oczywiście w przystępny sposób. Dzisiaj każdy może budować aplikacje, tylko nie wszyscy o tym wiedzą.

Naszym celem jest:

1. Prowadzenie kursów, które nie tylko pokazują jak używać narzędzi, ale również jak je zbudować od podstaw.  Czy będąc osobą spoza działu IT, bez umiejętności programowania można budować rozwiązania IT? Dzisiaj jest to możliwe! Do tego nie trzeba znać żadnego języka programowania. Wykorzystujemy do tego platformy Low-Code jak Power Apps, Power Automate czy Power BI. Pokazujemy każdemu, jak wejść w cyfrowy świat i zaadoptować do potrzeb swojego biznesu.

2. Promowanie osób energicznych, które z entuzjazjem potrafią przekazywać swoją wiedzę. Akademia Aplikacji nie zatrudnia trenerów, a współpracuje z nimi na transparentnych zasadach. Wspieramy i promujemy osoby związane ze społecznościami IT, które podzieląją nasz “mindset”.  Nie budujemy swojej marki na ich plecach tylko budujemy ją stojąć ramie w ramie z ich marką osobistą i pozwalamy im świecić własnym światłem. Bo wierzymy, że kto pomaga drugiemy człowiekowi dopłynąć na drugi brzeg sam tam też dopływa.

 

 

Dawać wartość poprzez kursy i webinary z pasji. 
Wszystko inne jest drugorzędne.

Marta Czapik

Właścicielka marki Legalna Marta, twórca kursów online Office 365.

Od ponad 6 lat jestem związana z branżą IT i legalnością oprogramowania. Na co dzień edukuję pracowników biurowych w zakresie korzystania z najnowszej technologii i doradzam jakie rozwiązanie wybrać w przypadku planowanych zmian w infrastrukturze IT.
Uczę innych jak efektywnie zarządzać dokumentami podczas codziennej pracy i jak bezpiecznie się nimi wymieniać.

Często nazywają mnie tłumaczem z języka IT na polski, ponieważ codziennie dzielę się wiedzą w przyjazny sposób na LinkedIn oraz YouTube. Jestem miłośniczką biegów górskich i sportów ekstremalnych.

Michał Guzowski

Technologie Microsoft nie mają przede mną tajemnic. A to dlatego, że korzystam z nich nie tylko w pracy, ale i prywatnie. Jestem praktykiem z krwi i kości. Nie opowiadam o rzeczach, z których nie korzystałem. Zajmuję się profesjonalnie technologiami MS od ponad 6 lat. W tym czasie zdobyłem sporo certyfikatów (w tym kluczowy dla mnie Microsoft Certified Solution Expert: Productivity). Należę do społeczności PowerAddicts, która zgłębia tajniki Power Apps, Flow, CDS i innych komponentów Power Platform, dzieli się zdobytą wiedzą i propaguje ją.

Łukasz Falaciński

Jestem trenerem i konsultantem zajmującym się zawodowo technologiami Microsoft. Od 2006 roku posiadam tytuł Microsoft Certified Trainer. Zdobyłem także wiele certyfikatów i tytułów Od 2009 roku współtworzę firmę Infowave, która powstała, aby wykorzystywać w praktyce doświadczenie i wiedzę. Pomagam klientom planować, wdrażać i utrzymywać rozwiązania szeroko rozumianej pracy grupowej (SharePointOffice 365Power PlatformAzure). Prywatnie jestem mężem cudownej żony i ojcem trójki wspaniałych dzieciaków.

Dawid Ziółkowski

Jestem pasjonatem tworzenia procesów biznesowych oraz ich usprawniania. Od blisko 5 lat pomagam wielu firmom przenieść ich papierowe procesy do wersji cyfrowej. Mam doświadczenie z takimi narzędziami jak SharePoint Workflows 2010 oraz 2013, K2 BlackPearl oraz K2 CloudNintex a w ostatnim czasie również Power Automate. W momencie, w którym poznałem Power Automate oraz Power Platform uznałem, że to jest to czym chcę się zajmować i postanowiłem aktywnie propagować wiedzę o tej platformie.

Office 365

Specjalizujemy się w platformie Microsoft Office 365. To najpopularniejsze rozwiązanie na rynku. Aktualnie obsługuje prawie 200 milionów użytkowników w skali miesiąca.

Power Apps

To system, który pozwoli Ci tworzyć aplikacje. Proste i  niesamowicie potężne narzędzie.  Serce Power Platform.  Zdecydowanie trzeba je znać.

Power Automate

Platforma do zarządzania procesami biznesowymi. Dzięki niej zaprojektujesz i stworzysz procesy wspomagające Twoje aplikacje. Integruje ze sobą różne systemy wewnątrz Office 365 oraz zewnętrzne platformy.

Najlepsze praktyki

Narzędzia to nie wszystko. Pokażemy Ci, jak zaplanować swoją aplikację, jakie rozwiązania stosować oraz jak uniknąć typowych błędów. Wszystko po to, aby Twoje aplikacje były jeszcze lepsze.

FAQ

Dlaczego warto znać PowerApps i Flow?

Po pierwsze, jest to najpopularniejsze narzędzie tego typu na rynku, które w krótkim czasie może rozwiązać wiele problemów biznesowych. Po drugie, znajomość tych rozwiązań zwiększa Twoją wartość na rynku pracy. Po trzecie, tworzenie aplikacji i kreatywne rozwiązywanie problemów przy ich udziale daje niesamowitą frajdę i satysfakcję.

Czy narzędzia PowerPlatform współpracują wyłączenie z innymi produktami Microsoft?

PowerApps i Flow współpracują doskonale z innymi produktami z rodziny Office 365, ale nie są do nich ograniczone. Nawet jeśli w setkach gotowych konektorów nie  znajdziesz tego dedykowanego dla Twojej aplikacji, zawsze można takowy stworzyć.

Czy PowerApps wymaga poznania konkretnego języka programowania?

Nie! Jeśli potrafisz tworzyć formuły w Excel, to spokojnie poradzisz sobie z funkcjami w PowerApps. To na prawdę proste.

Czy muszę znać się na bazach danych pracując w PowerApps?

Nie. Zarówno PowerApps, jak i Flow, korzystają z tzw. konektorów. Dzięki temu nie muszą posiadać swojej bazy danych. Możesz je podłączyć do dowolnego źródła (jest ich obecnie ponad 250) niezależnie, czy jest to plik Excela, arkusz Google Docs, baza SQL czy lista SharePoint.

Jak najszybciej nauczyć się PowerApps i Flow?

Jest tylko jeden sposób – praktyka. Oczywiście teoria jest ważna, ale na koniec dnia aplikację trzeba po prostu zrobić. 

Jaki jest najczęstszy błąd popełniany przez nowych użytkowników PowerApps i Flow?

Odpowiedź jest prosta – brak podstawowej wiedzy na temat możliwości i ograniczeń narzędzi. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć ten projekt. Chcemy przede wszystkim dzielić się wiedzą na temat podstawowych i najważniejszych funkcji tych rozwiązań. Nie zabraknie też miejsca na tematy bardziej zaawansowane.

Nasze publikacje

Darmowy kurs PowerApps i Flow

Poznaj podstawy PowerApps i Flow. Seria krókich artykułów i filmów prezentujących w praktyce mozliwości tych narzędzi.

Autor: Łukasz Falaciński

 

Delegacja w PowerApps. Deep Dive

Przeczytaj czym jest i jak działa delegacja w PowerApps. To jeden ze słabiej rozumianych i zarazem kluczowych mechanizmów całej platformy. Rozwiąż zagadkę limitu 500 elementów pobieranych ze źródła

Autor: Michał Guzowski 

 

W jakich sytuacjach powinieneś sięgnąć po PowerApps i Flow?

Dowiedz się w jakich sytuacjach przydadzą Ci się komponenty PowerPlatform. Sprawdź jak korzystali z nich inni klienci, dowiedz się dla kogo dedykowane są te platformy i jaki cel przyświeca tzw. platformom Low-Code.

Autor: Michał Guzowski 

Darmowy kurs SharePoint

Naucz się wykorzystywać pełnię możliwości najpopularniejszej platformy do pracy grupowej. Każda lekcja składa się z artykułu i towarzyszącemu mu nagraniu.

Autor: Łukasz Falaciński