Zadania w SharePoint Online i Office365

by | May 22, 2020 | SharePoint | 0 comments

W ostatnim czasie zostałem zalany pytaniami dotyczącymi zadań w Office365. Kiedy lista zadań w SharePoint zostanie zmodernizowana? Jak działa Planner i czy warto z niego korzystać? Co to jest Microsoft To-Do? Czy Flow integruje się z tymi rozwiązaniami? Równolegle w świecie Office365 pojawiało się kilka ciekawych nowości związanych z zadaniami właśnie. Nie było więc innego wyjścia, jak przygotować ten materiał.

Zadania kiedyś

Jeszcze stosunkowo niedawno, Microsoft posiadał (i ciągle posiada) kilka systemów do zarządzania zadaniami. Od Outlook, poprzez SharePoint po Plannera i Project Server kończąc. Zadania to niby prosty obiekt, ale jak nimi zarządzać  w Office365?

 

Zadania teraz

Wszystkie systemy opisywane przeze mnie dwa lata temu (ale ten czas leci), ciągle działają. Wunderlist został co prawda zastąpiony przez To-Do, ale co do zasady wszystkie z osobna działają względnie tak samo. To, co się zmieniło to przede wszystkim integracja między nimi. I to w niej właśnie leży wartość dodana Office365. I to ona stała się też jednym z powodów powstania tego artykułu i nagrania.

 

Jak zarządzać zadaniami w Office365

Wszystko wskazuje na to, że listy zadań w SharePoint, jeśli nie znikną całkowicie, to nie będą już rozwijane. Zastępuje je z powodzeniem Planner. Można go traktować jako centrum zadań dla zespołu (grupy Office365). Prywatne zadania oraz wszystkie przydzielone do ciebie w Plannerze są już widoczne w To-Do. Dodatkowo możesz w nim śledzić wpisy zaznaczone/oflagowane w Outlook. Dzięki temu dostajemy w końcu jedno miejsce do śledzenia zadań pochodzących z różnych źródeł. Biorąc pod uwagę, że dodatkowo można w to wpleść Flow i zasilać Planner zadaniami z innych systemów, to całość zaczyna wyglądać bardzo obiecująco. Zobacz zresztą sam.

 

 

Podsumowanie

Wierzę, że zarządzanie zadaniami w Office365 nie będzie już stanowić dla ciebie wyzwania. Do tej układanki wrzucę jeszcze na koniec Project Server. Zadania i projekty są w końcu sensem istnienia tego systemu. Czekam z niecierpliwością na kolejne zmiany, które będą w nim wprowadzane.

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published.

Podobne artykuły

Microsoft Lists – poznaj nowego członka rodziny

Microsoft Lists – poznaj nowego członka rodziny

Nasz Świat, nie mówiąc o biznesach, napędzany jest przez dane. Coraz więcej ich generujemy, coraz więcej przechowujemy i przetwarzamy. Potrzebujemy do tego odpowiednich narzędzi. Od baz danych, przez Excele do zupełnie nieustrukturyzowanych źródeł. Jak tym zarządzać? Chcę Ci przedstawić ciekawe rozwiązanie, które warto dodać do swojego arsenału. Spokojnie… nie jest skomplikowane. 

Wszystko co musisz wiedzieć o Digital Workplace

Wszystko co musisz wiedzieć o Digital Workplace

Bogactwo Office 365 może na początku być wyzwaniem dlatego też balans pomiędzy użyciem wszystkich możliwych narzędzi a prawidłowym ich wykorzystaniem oraz umiejętnością ich wykorzystania powinien być jednym z kluczowych aspektów każdego wdrożenia tej nowoczesnej technologii.

Office 365 to nie tylko dostęp do produktów takich jak Word, Excel etc., ale również liczne narzędzia, serwisy, których celem jest ułatwienie pracy użytkownikom na całym świecie.

Główną zaletą produktów Office365 jest ich wysoka integracja (nie tylko w obrębie rozwiązań Microsoft, ale także innych dostawców). W szczególności widać to na przykładzie tzw. PowerPlatform czyli PowerApps, Microsoft Flow i PowerBI. Każda z wymienionych platform umożliwia integrację z jednym z prawie 300 platform SaaS, pośród których tych od Microsoft jest około 50.

Oczywiście integracja z zewnętrznymi platformami jest możliwa nie tylko z poziomu w/w platform, ale także innych produktów jak Microsoft Teams czy SharePoint.

Powiadomienia o nowych artykułach, webinarach i kursach.

Newsletter