Zadania w SharePoint Online i Office365

utworzone przez | Maj 22, 2020 | SharePoint | 0 komentarzy

W ostatnim czasie zostałem zalany pytaniami dotyczącymi zadań w Office365. Kiedy lista zadań w SharePoint zostanie zmodernizowana? Jak działa Planner i czy warto z niego korzystać? Co to jest Microsoft To-Do? Czy Flow integruje się z tymi rozwiązaniami? Równolegle w świecie Office365 pojawiało się kilka ciekawych nowości związanych z zadaniami właśnie. Nie było więc innego wyjścia, jak przygotować ten materiał.

Zadania kiedyś

Jeszcze stosunkowo niedawno, Microsoft posiadał (i ciągle posiada) kilka systemów do zarządzania zadaniami. Od Outlook, poprzez SharePoint po Plannera i Project Server kończąc. Napisałem nawet na ten temat artykuł. Nie chcę się powtarzać, więc skończmy ten akapit prostym podsumowaniem. Zadania to niby prosty obiekt, ale jak nimi zarządzać  w Office365?

 

Zadania teraz

Wszystkie systemy opisywane przeze mnie dwa lata temu (ale ten czas leci), ciągle działają. Wunderlist został co prawda zastąpiony przez To-Do, ale co do zasady wszystkie z osobna działają względnie tak samo. To, co się zmieniło to przede wszystkim integracja między nimi. I to w niej właśnie leży wartość dodana Office365. I to ona stała się też jednym z powodów powstania tego artykułu i nagrania.

 

Jak zarządzać zadaniami w Office365

Wszystko wskazuje na to, że listy zadań w SharePoint, jeśli nie znikną całkowicie, to nie będą już rozwijane. Zastępuje je z powodzeniem Planner. Można go traktować jako centrum zadań dla zespołu (grupy Office365). Prywatne zadania oraz wszystkie przydzielone do ciebie w Plannerze są już widoczne w To-Do. Dodatkowo możesz w nim śledzić wpisy zaznaczone/oflagowane w Outlook. Dzięki temu dostajemy w końcu jedno miejsce do śledzenia zadań pochodzących z różnych źródeł. Biorąc pod uwagę, że dodatkowo można w to wpleść Flow i zasilać Planner zadaniami z innych systemów, to całość zaczyna wyglądać bardzo obiecująco. Zobacz zresztą sam.

 

 

Podsumowanie

Wierzę, że zarządzanie zadaniami w Office365 nie będzie już stanowić dla ciebie wyzwania. Do tej układanki wrzucę jeszcze na koniec Project Server. Zadania i projekty są w końcu sensem istnienia tego systemu. Czekam z niecierpliwością na kolejne zmiany, które będą w nim wprowadzane.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Czym są platformy Low-Code?

Czym są platformy Low-Code?

Rapid Application Development, Robotic Process Automation, Business Process Management Systems – to wszystko przykłady platform Low-Code. Na rynku pojawiły się już w latach 90tych, ale ich popularność wzrosła silnie w ciągu ostatnich paru lat. W tym artykule dowiesz się czym są platformy Low-Code, kiedy możesz ich potrzebować oraz jaka przyszłość je czeka na przykładzie platform Microsoft jak PowerApps oraz Microsoft Flow.

10 wskazówek, które chciałbym znać zanim rozpocząłem przygodę z PowerApps

10 wskazówek, które chciałbym znać zanim rozpocząłem przygodę z PowerApps

Kiedy robisz coś po raz pierwszy, zawsze towarzyszy Ci to samo uczucie chaosu. Tak wiele nowych rzeczy, niezliczona ilość tematów do nauki, mechanizmy i koncepcje, które nie są podobne do niczego. Jak poznać to wszystko? Od czego zacząć? Najlepiej poprosić starszego i bardziej doświadczonego kolegę o proste kroki. I dlatego stworzyłem poniżej listę 10 wskazówek, które chciałbym poznać zanim rozpocząłem pracę z PowerApps.

Hub Sites w SharePoint Online

Hub Sites w SharePoint Online

Obok dobrze widocznych zmian w interfejsie, witryny modern przyniosły także dużą zmianę jeśli chodzi o strukturę witryn proces ich tworzenia w SharePoint. Jeśli korzystasz ze starszych wersji platformy, to wiesz na pewno jak ważną kwestią jest odpowiednie zaprojektowanie kolekcji witryn. W nowym świecie SharePoint, rola kolekcji witryn zmienia się i ewoluuje. Dzisiaj zajmiemy się właśnie tym tematem, który nosi dumną nazwę Hub

Powiadomienia o nowych artykułach, webinarach i kursach.

Newsletter