Newsletter 17 lutego 2022

Data publikacji: 18.02.2022

Newsletter 17 lutego 2022
ten o batmanie

W najnowszym odcinku podcastu rozmawiamy z Pawłem Tkaczykiem – specjalistą od strategii marki i człowiekiem, który zarabia na życie opowiadaniem historii. Polecamy dla uszu, bo dla oka dzisiejszy newsletter – miłej lektury! 

Warto przeczytać

Kilka ciekawych informacji, które wpadły nam w ręce w ostatnim czasie:

[SharePoint] Świetne zastosowanie formatowania warunkowego w SharePoint. Zobacz jak zrobić własną listę z linkami administracyjnymi:Build your own SharePoint „Site Settings” UI with Microsoft Lists · Fedes365/Microsoft-Lists-Templates Wiki · GitHub

[Teams] Masa nowości w Breakout Rooms! Ponowne przypisanie do pokoju, licznik czasu, zapamiętanie przydziału i kilka innych. Wszystkie znajdziesz w tym artykule:New and exciting features available for Microsoft Teams breakout rooms – Microsoft Tech Community. Bardzo polecamy go przejrzeć! 

[Power Apps] W zeszłym tygodniu pisaliśmy o zbliżających się poprawkach w Power Platform (Wave 1 2022), a już dziś można je instalować. Przynajmniej w Model-Driven Apps. Lista nowości jest na prawdę ciekawa: Try out the Power Apps 2022 April Release Wave 1 updates for Model-driven apps! | Microsoft Power Apps 

[Power Automate] Kojarzysz Process Advisor’a? To rozwiązanie, które pozwala zbadać, zdiagnozować, a nawet zaproponować automatyzację, dla procesów, które realizujesz w organizacji (nagraliśmy o nim swego czasu webinar: Jedna mała analiza, wielki krok dla optymalizacji. Process Advisor. Webinar 2021.06.11 – Akademia Aplikacji). Rozwiązanie dostało właśnie kilka ciekawych ulepszeń. Nasz szczególnie ucieszyło automatyczne tworzenie aktywności. Tu szczegóły: Get to insights even faster with new features from Process advisor task mining | Power Automate Blog (microsoft.com) 

[Adaptive Cards] Tomek Poszytek pokazuje po raz kolejny tajemnice Adaptive Cards. Tym razem przeczytać możesz o tym jak dynamicznie pokazywać i ukrywać jej zawartość. Polecamy uwadze: Showing and hiding content in Adaptive Cards • Tomasz Poszytek, Business Applications MVP  

[SharePoint] To był jeden z ostatnich bastionów klasycznych witryny w SharePoint Online. W końcu został zdobyty. O czym mowa? O App Catalogu oczywiście ????. Nazwa zresztą też się zmienia. Od teraz to po prostu App Site: 

Wdrożenie ma się zakończyć jeszcze w lutym. Ściskamy kciuki ???? 

[Dataverse] Nowe funkcje audytowe w Dataverse. Pozwolą na elastyczne konfigurowanie polityk retencji i tym samym lepsze zarządzanie przestrzenią. Szczegóły tutaj: Announcing new Dataverse auditing features | Microsoft Power Apps

[Power Automate] Co powiesz na takie raporty analityczne dla Power Automate? 

My też nie możemy się doczekać ????Announcing Tenant-level analytics for Power Automate Cloud flows | Power Automate Blog (microsoft.com)  

[Power Apps] Już parę osób pytało czy założyliśmy fanclub Matthew Devaney’a. Jeszcze nie, ale jak mamy nie udostępniać takich artykułów? No nie da się! Power Apps i dostęp dla gości. Krok-po-kroku. Prościej się nie da (choć super proste nie jest): A Fool-Proof Way To Share Power Apps With External Users (matthewdevaney.com) 

Podcast

S02E021: Ten o Batmanie feat. Paweł Tkaczyk

Robert Lewandowski, Lech Wałęsa, Batman. Każdy ma swojego super bohatera. W tym odcinku rozmawiamy z Pawłem Tkaczykiem – specjalistą od strategii marki i człowiekiem, który zarabia na życie opowiadaniem historii. Poruszamy różne tematy na styku marketingu oraz IT, w pewnym momencie próbujemy nieśmiało Pawła zrekrutować. Posłuchajcie, dowiecie się, dlaczego Batman pisałby maile.
Gdzie można nas posłuchać ????
Anchor: HTTPS://ANCHOR.FM/DRAFT-ROZMOWY