Newsletter 16 lutego 2023 – Ten ostatni

Data publikacji: 06.03.2023

Evil wstęp will be like: TO JUŻ OSTATNI NEWSLETTER. W lutym 🙂 Ferie dookoła, feerii barw brak, jednak trzeba co należne oddać zimie i tradycji, dlatego życzymy Wam dobrego czasu, gdziekolwiek teraz jesteście. Następny newsletter już w marcu, zatem miłej lutowej lektury! 

Polecenia Łukasza F. 

[Viva Engage] Proces rebrandingu Yammera w Viva Engage przechodzi w finalny etap. Przy okazji prezentowane są nowe funkcje. Produkt idzie mocno w integrację z Microsoft Teams. Leadership corner, nowy moduł kampanii oraz pytań i odpowiedzi (AMA) pokazuje ciekawy kierunek. Dostęp do wiedzy, komunikacja wewnętrzna, employee branding… jeśli takie tematy interesują Ciebie i Twoją organizację, to zdecydowanie polecam zainteresować się Viva Engage. Przeczytaj: Yammer is evolving to Microsoft Viva Engage | Microsoft 365 Blog

Przy okazji tego tematu polecam również najnowszy odcinek podcastu Intrazone w całości poświęcony Viva Engage: Microsoft Viva Engage has the answers on The Intrazone podcast

[Power Apps] Pojawiają się pierwsze prezentacje dotyczące Wrap’a. To funkcja, która pozwala zapakować Power Appkę w sposób umożliwiający jej dystrybucję w analogiczny sposób do tradycyjnych aplikacji mobilnych (np. via Intune, czy nawet Google Play i AppStore). Może to niszowy, ale jednak ważny i potrzebny element platformy. Jak to działa i jak zacząć, przeczytasz tutaj: Create native mobile apps with wrap for Power Apps wizard (Public Preview) | Microsoft Power Apps

[Power App] Kolejna prosty, ale bardzo przydatny przepis od Matthew Devaney. W końcu w każdej aplikacji przydadzą się ładne i funkcjonalne przyciski: Power Apps Button With Icon And Text (matthewdevaney.com)

[Power Automate] Reza o tym jak po ludzku rozmawiać z Power Automate 😊. Shane też nie chciał być gorszy. Wrzucam filmy obu Panów, bo wiem że mają wiernych widzów wśród naszych czytelników. Przy okazji możesz dać znać, materiały którego z nich wolisz:

How to use ChatGPT AI to build flows for automation scenarios | Chat GPT and Power Automate

AI 🤖with Flow: Describe It and Design it with Power Automate!

[SharePoint] Wkrótce pojawi się nowa opcja eksportu zawartości listy SharePoint. Pozwoli na bezpośrednie utworzenie źródła danych z listy dla Power BI!

[SharePoint] W zeszłym tygodniu polecałem pierwszą część artykułu poświęconego tworzeniu efektywnych i efektownych stron w SharePoint Online. Dzisiaj polecam część drugą. Szczególnie wstawki z szybkimi podpowiedziami i trikami. Ten o dividerach (przepraszam, ale „rozdzielacz” brzmiał dziwnie w mojej głowie) na pewno zapamiętam. Poniżej linki do obu artykułów:

Część 1:Building beautiful sites with purpose: Part 1 – Microsoft Community Hub

Część 2:Building beautiful sites with purpose: Part 2 – Microsoft Community Hub