fbpx

Komentarze w listach i OrgChart

Nowości w Office 365 pojawia się cała masa. Tempo ich publikacji i zakres zmian jest tak duży, że trudno za nimi nadążyć. Oczywiście te największe (np. Microsoft Lists) są bardzo ciekawe i przydatne. Mam jednak pewną kategorię nowości, którą lubię równie mocno. Są wśród nich te drobne funkcje, które często robią jedną rzecz, ale robią ją dobrze. Nie są przesadnie rozbudowane. Nie są niepotrzebnie skomplikowane. O takich dwóch funkcjach chcę Ci dzisiaj opowiedzieć.  

Struktura organizacyjna

Pierwszą z nowych funkcji jest webpart struktury organizacyjnej. Rozwiązanie, które w formie prostego schematu pokazuje wycinek struktury organizacyjnej. Źródłem dla struktury jest oczywiście pole „manager” z Azure Active Directory. Jeśli chcesz z niego skorzystać, to zadbaj najpierw o prawidłowe wypełnienie tego atrybutu.   

Później jest już z górki. Wystarczy dodać webpart na stronę i wpisać dane użytkownika, od którego rysowanie tej struktury się rozpocznie. Jedynym parametrem, który możesz zmienić jest ilość poziomów, którą chcesz pokazać (liczona w górę). Jednak z tym bym nie przesadzał. Sam webpart bardziej nadaje się do wyświetlenia pracowników danej jednostki, niż całej organizacji. W takim scenariuszu sprawdzi się znakomicie. Niby to niewiele, ale nie potrafię zliczyć przypadków, w których dostawałem pytanie o tę właśnie funkcję. 

Komentarze

Druga z nowości jest równie prosta. Każdy wpis w listach SharePoint (oczywiście także w Microsoft Lists) może być komentowany. Mamy nową ikonę, nowy panel i prosty interfejs do wprowadzania danych.  

 Jestem pewien, że każdy poradzi sobie z tą funkcją bez problemu. Na razie komentarze są płaską listą wpisów. Nie ma odpowiedzi, nie ma polubień. Jest jednak duża szansa, że się pojawią. Dlaczego? Zobacz nagranie poniżej ???? 

Przykład

Czas na screencastSprawdź jak działają obie funkcje na żywo. 

Podsumowanie

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, to wpisz je w komentarz pod artykułem. Chętnie na nie odpowiemy. Kończąc zostawiam Ci kilka linków, które mogą Ci się przydać: 

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

SharePoint Home Site

SharePoint Home Site

SharePoint Online to jeden z ważniejszych elementów układanki zwanej Office / Microsoft 365. Pliki i biblioteki, listy no i oczywiście strony. Z tych zbudować można mityczny Intranet. W każdej organizacji pełni inną rolę. Aktualności, procedury, szkolenia,...

Newsletter 21 kwietnia 2022

Newsletter 21 kwietnia 2022

Newsletter 21 kwietnia 2022ten o innowacyjnych kreacjach Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Kreatywności i Innowacji, nie powinno zatem nikogo dziwić, że poniżej znajdziecie wiele nowości, które opiszemy w sposób kreatywny (albo odwrotnie). Tak czy inaczej życzymy...

Newsletter 14 kwietnia 2022

Newsletter 14 kwietnia 2022

Newsletter 14 kwietnia 2022ten o niebieskich migdałach Dzisiaj jest dzień patrzenia w niebo – wspaniały jest to dzień, nie zapomnimy go nigdy. Pogoda dopisuje (gdy piszemy ten wstęp, więc to może być kilkuminutowe okienko), a i newsy całkiem okazałe (te raczej...

Newsletter 7 kwietnia 2022

Newsletter 7 kwietnia 2022

Newsletter 7 kwietnia 2022ten o robotach Stawiamy dolary przeciwko kasztanom, że wykonujecie w ciągu dnia/tygodnia/miesiąca wiele czynności, które można zautomatyzować. Nawet wstęp do takiego newslettera mogłaby za nas zrobić technologia. Przeczytajcie do końca, a...